CSO’dan 4’üncü yıl konseri

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ülkemizin haksız ambargolara maruz kaldığını ama sanatla, kültürle sınırların aşıldığını söyledi.

30 Kasım 2019 - 14:18

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sanatın sınırları aşan niteliğine dikkat çekerek ülkemizin haksız ambargolara maruz kaldığını ama sanatla, kültürle sınırların aşıldığını söyledi.

Akıncı, ilk konserini 28 Kasım 2015’te veren ve dün dördüncü yılına girerek bu sürede 100’den fazla konserle 100 binden fazla sanatseverle buluşan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na (CSO) her zaman destek olunması çağrısı yaparak, “Her zaman bu pırıl pırıl 23 genci, bu güzide orkestrayı her zaman destekleyelim her zaman yanlarında olalım” diye konuştu.

Akıncı, ekonomik büyümedeki rakamlarla övünülebileceğini ama kültür ve sanatla bütünleşmemiş bir kalkınma ve gelişmenin hiçbir zaman tam bir gelişme sayılamayacağını söyledi.

CSO’DAN DÖRDÜNCÜ YIL KONSERİ

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Şef Murat Cem Orhan yönetimindeki konserde, Yaman Zencirci & Pamir Kolat solist olarak sahne aldı.

Konserde, Giovanni Bottesini’nin Kontrabas Konçertosu, Wolfgang Amadeus Mozart’ın Flüt Konçertosu, Re Majör ve 41. Senfonisi sunuldu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, CSO’nun dördüncü yıl konserini izledi. Konseri Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Şefik, UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Canaltay da dinledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı