Çıkmayan candan umut kesilmez

Doğan Türk Birliği deplasmanına çıkan Baf Ülkü Yurdu, sadece beklenenin üzerinde mücadele etti. Ancak “Şapkadan tavşan çıkartamadı”.

Doğan Türk Birliği; 2019-20 futbol sezonu K-Pet Süper Ligi ile ilgili “Hedefini”, transferi gerçekleşecek üç yabancı oyuncu “Kalitelerinin”, netleşmesinden sonra gündeme getireceğini belirtti. Nitekim, oynanan hazırlık maçlarında, “İnce elenip sık dokunarak” izlenen ve başta teknik heyet olmak üzere, yönetim, taraftar ve spor kamu oyundan “Geçer not” alan forvet; Weston Jonathan, Billy Michael ve Babacar Mbaye’nin, Doğan’ı şampiyonluğa taşıyacak kalitede olduğu tescillendi. Sonuçta,  yabancıların sağladığı “ Güven oyu”, Doğan’ın “Çıtayı” iyice yükseltilmesine neden oldu. Ve bu çerçevede Doğan, “İlk 5’e filan” değil, “Doğrudan şampiyonluğa” oynayacağı genel kanaatiyle sezona başladı.

Ancak, haftalık motivasyonla “Yürüyebilen”, “İstikrarsız” futbolumuzun “Gerçeklerini” bir yerde de göz ardı etmiş olan Doğan’ın “Evdeki” hesabı, “Çarşıya” uymadı. Zira, ”İş kazası” olarak kabul gören 3. haftada evinde aldığı “Yenicami”yenilgisi sonrasında, 6.hafta dahil topladığı 15 puanla 2.sıraya yükselen Doğan’ın yarattığı “Hayal kırıklığı”, 7. hafta da sahasında aldığı “Cihangir”mağlubiyeti ile “Start” aldı. 8.haftadaki “Ocak” beraberliği ve 9. haftada birebir rakibi MTG’den sahasında mağlubiyetle devam etti. Ve 9 hafta dahil puan yüzü görmeyen Çetinkaya’ya, 10.haftada mağlup olmakla, “İnançlarıyla” birlikte, şampiyonluk “Umutlarını da” kaybetme noktasına geldi. Ancak daha kaybetmedi.

Bu nedenle, “Çıkmayan candan umut kesilmez” düşüncesiyle ilk devreyi en iyi performansla tamamlayıp, ikinci devreye de ligi ilk sırada tamamlamak ve şampiyonluğu kucaklamak için gerekeni yapacaklarına inanan ve 11.haftaya; 16 puanla 7.sırada giren Doğan, 19 puanla, 5.konumda bulunan Baf Ülkü Yurdu’nu dün evinde ağırladı. Ve Billy’nin ilk, Ahmet Sönmez’in de ikinci devrede attığı gollerle rakibini 2-1 yenerek puanını 19’a yükseltti.

Doğan Türk Birliği deplasmanına çıkan Baf Ülkü Yurdu, sadece beklenenin üzerinde mücadele etti. Ancak “Şapkadan tavşan çıkartamadı”. Kendisine nazaran daha iyi takım oyunu sergileyen, oyuna hakim olan ve pozisyon bulan rakibine 2-1 yenildi. Karşılaşma, 4.dakikada Atanda’nın karambol pozisyonda attığı kafa golü ile başladı. Rakibine baskı kuracakları yerde, orta alanı kalabalık tutup, Ahmet Hatay ve Mustafa’nın desteğinde, Adeola, Azat ve Kossi’ye atılacak uzun toplarla neticeye gitmek isteyen Baf Ülkü Yurdu’nun “Çekingen” oyun planı, müsabaka boyunca sürüp gitti. İkinci bölge oyuncularının Doğan ceza alanı civarında çoğalıp, pozisyon üretmede yetersiz kalması, iyi gününde olan Ahmet Sönmez, Kenan ve Erdinç tarafından püskürtüldü. İkinci devre zaman zaman müdafaayı ileride tutup, oyunu rakip alana yıkma planları ise, aile boyu kontrolsüz ileri çıkıp geride boş ve geniş alan bırakmaları ve çıkarken kaptırdıkları toplar nedeniyle, rakip kontra ataklarında “Yol geçen hanına” döndü. Ortaya çıkan mücadele, oyunun “Kalite” değil, “Heyecan” kat sayısını arttırdı. Baf Ülkü Yurdu, hemen teslim olmaya müsait “Dirençsiz” “Etkisiz” ve “Temposuz” futbolu ile Doğan’a, baştan itibaren “Yeşil ışık” yaktı. Ancak Doğan Türk Birliği, “Kazandı” fakat, taraftarının beklediği oyunu sergileyemedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu