Cihangir zirveyi sevdi: 5-3

K-Pet Süper Lig'in 13. haftasında lider Cihangir, konuk ettiği Göçmenköy'ü 5-3 mağlup ederek zirvedeki yerini korudu.

8 Aralık 2019 - 11:55

Yer: Cihangir Stadı

Hakemler: Turgay Misk, Engin Akkagün, Sertan Alkın

Cihangir: Mehmedemin, Nurettin (Dk.90+1 Doğan), Çağlar, Zihni, Ali (Dk.79 Gökhan), Mikail, Musa (Dk.70 Hüseyin), Behiç, Ndue, Eric, Mishali

Göçmenköy: Ozan, Ahmet, Fikret (Dk.77 Kadir), Lawal, Ömer, Rahmi, Reşit (Dk.57 Mustafa), Rifat (Dk.75 Mevlüt), Kemal, Joseph, John Okoli

Goller: Dk.36 (P), Dk.39 Musa, Dk.69 Ali, Dk.76 Mishali, Dk.88 Ndue (Cihangir) – Dk.73 Kemal, Dk.82 Joseph, Dk.90+4 Johh Okoli (Göçmenköy)

 

K-Pet Süper Lig’in 13. haftasında lider Cihangir, konuk ettiği Göçmenköy’ü 5-3 mağlup ederek zirvedeki yerini korudu. Vasat geçen ilk yarı 2-0 Cihangir üsttünlüğünde geçerken ikinci yarıda futbol severler 6 gol daha izleme fırsatı buldu. Maç boyunca Çağlar-Kemal Uçaner arasındaki gerginlikler zaman zaman tribünlere sirayet ederken başka futbolcular arasında da gergin anlar yaşandı.

 

ÖNEMLİ ANLAR:

Dk.10: Soldan yapılan ortada Mishali ceza alanı içinde kontrol etmek isterken top Fikret’in eline temas etti, kararsız kalan hakem Turgay Misk önce devam derken daha sonra yardımcısının uyarısı ile düdüğünü çalarak penaltı kararı verdi. Atışı Mishali kullandı top önce üst direğe daha sonra çizgiye vurark çıktı ve kaleci Ozan topa hakim oldu.

Dk.36: Nurettin’in ceza alanı içinde paralel pasında top Rahmi’nin ellerine çarptı ve hakem ikinci kez penaltı noktasını gösterdi. Topun başına gelen Musa kaleci ve topu ayrı köşelere göndererek Cihangir’i 1-0 üstünlüğe taşıdı.

Dk.39: Eric’in uzun pasında Musa ceza alanı içinde havadan gelen topun gelişine çok klas bir dokunuşla kaleciyi aşırtarak farkı ikiye çıkardı.

Dk.46: Bir dakika içinde Göçmenköy’ün iki topu direkten döndü. Önce Ahmet Coşkun daha sonra Kemal Uçaner vuruşlarında direkleri geçemedi.

Dk.69: Eric’in pasında Ali sağ çaprazdan girdi ve vuruşunda topu ağlara gönderdi. 3-0.

Dk.73: John Okoli’nin sağdan ortasında Kemal Uçaner kafayla toğu alara yolladı.  1-3.

Dk.76: Ndue’nin sol kanattan savunma arkasına ortasında Mishali kontrol etti Ömer’in yerde kalmasıyla Mishali sol çaprazdan nefis bir plase ile topu ağlara yolladı. 4-1.

Dk.82: Ömer’in ceza alanına iyi ortasında Joseph kaleciden önce kafayla dokunarak topu filelere yolladı. 4-2.

Dk.88: Ceza alanı hemen dışında Mishali yerde kaldı hakem avantaja bıraktı ve takipçi Ndue sert bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 5-2.

Dk.90+4: Maçın son anlarında soldan yapılan ortada John Okoli boşta kalan topu ağlara yolladı. 5-3.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı