CIFA’nın hedefi Asya yatırım fonları

Güney Kıbrıs’ın, Asya’daki yatırım fonlarının peşine düştüğü ve gözünü 10 ülkeye diktiği bildirildi

Güney Kıbrıs’ın, Asya’daki yatırım fonlarının peşine düştüğü ve gözünü 10 ülkeye diktiği bildirildi.

Fileleftheros Rum Yatırım Fonları Örgütü (CIFA/Invest Cyprus) Başkanı Andreas Yasemidis’in bu gazeteye yaptığı açıklamaya dayanarak CIFA’nın 2019-2021 stratejisinde uzun vadeli dinamiği olan bir dizi, yeni hedef-piyasalar saptadığını ve bu kapsamda yatırımcı cezbetmek için gözünü 10 ülkeye diktiğini yazdı.

CIFA’nın gözünü diktiği ülkelerin İsrail, Hindistan, Hong Kong/Çin, İngiltere, ABD, Suudi Arabistan, Singapur, Vietnam, Kazakistan ve Rusya olduğunu yazan gazete bu ülkelerin ortak özelliklerini ekonomilerinin hızlı kalkınması, zenginlik merkezi olmaları ve AB’ye açılmak isteyen birçok şirketleri bulunması olarak sıraladı.

Yeni tip koronavirüs pandemisinin sebebiyle 2020 planlarını değiştirmek zorunda kalan CIFA’nın müstakbel yatırımcılarıyla görüşmelerini internet üzerinden gerçekleştireceğine dikkat çeken gazete, CIFA’nın Roadshow 2020 inisiyatifi çerçevesinde Güney Kıbrıs’ı yatırım merkezi olarak lanse etmek maksatlı bir dizi konferans düzenleneceğini aktardı.

Habere göre İsrail ve Hindistan’dan yatırımcılar ile internet üzerinden görüşmeler 18 ve 25 Haziran’da yapılacak, Temmuz ayı içerisinde Hong Kong/Çin ve İngiltere’den yatırımcılar ile görüşülecek.  ABD, Suudi Arabistan, Singapur, Vietnam, Kazakistan ve Rusya’dan yatırımcılar ile Eylül-Aralık 2020 döneminde görüşülecek.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı