Çetinkaya hesabı baştan kesti

Futbol K-Pet Süper Lig’de Çetinkaya her iki yarının başında attığı birer golle Baf Ülkü Yurdu’nu 2-0 yenerek ikinci devrenin ilk galibiyetini aldı.

İki takım da ligin ikinci devresine kötü başlamıştı. Çetinkaya 4 maçta 1 puan almış, Baf Ülkü Yurdu ise oynadığı 4 maçı da kaybetmişti. Dolayısıyla galibiyet her iki takım için de bir ilaç olacaktı.

Karşılaşma yağmurla başlarken gole kavuşan Çetinkaya oldu. Başlangıç vuruşuyla atağa kalkan sarı kırmızılılar, rakip savunmanın boşluğundan yararlanan Hakan Karacaoğlu’nun vuruşuyla öne geçti.

10 dakika süren yağmur dururken oyun temposu da düştü. Bu devrede Çetinkaya bir kez daha gol fırsatı yakaladı, ancak Baf Ülkü Yurdu savunması önledi.

İkinci devreye atak başlayan ve gole ulaşan takım yine Çetinkaya oldu. Çetinkaya atağını uzaklaştıran Baf Ülkü Yurdu savunması, kenarda bekleyen Mustafa Yaşınses’i unuttu. Kaleye geri pası fark eden Mustafa Yaşınses kenardan fırlayarak topu kaleciden önce alıp fileleri bulunca skoru 2-0 yaptı.

Çetinkaya savunması skoru korumak ve gol yememek için riski göze almadan oynadı. Baf Ülkü Yurdu ise rakip sahada baskı kurmakta zorlandı. Kırmızı yeşillilerin ikinci devrede geliştirdiği en etkili atak ancak 75.dakikada gerçekleşti, ancak kaleci Kani Kansu Çeliker gole izin vermedi.

Karşılaşma Çetinkaya’nın 2-0 üstünlüğünde sona erdi.

Bu sonuçla Çetinkaya moral bulurken arka arkaya 5 maçtan da yenik ayrılan Baf Ülkü Yurdu için tehlike çanları çalmaya başladı.

Çetinkaya’nın galibiyetinde Mustafa Yaşınses önemli rol oynadı. Bu futbolcu yaptığı ataklarda rakip savunmayı zorlarken oyuna hakimiyeti ve süratiyle gol de buldu. Rakip futbolcular onu bazan faulle durdurabildi. Deneyimli futbolcu fizik olarak biraz daha güçlü olsa ve ikili mücadeleden rahat galip çıksa takımına daha fazla yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı