Cayır cayır yandı

Lefkoşa’da Borozanbaşı Sokak üzerinde bulunan Mesutoğlu Apartmanı’nda çıkan yangında bir apartman dairesi yanarak küle döndü. Ucuz atlatılan facianın büyüklüğü, fotoğraf karelerine yansıdı...

15 Ağustos 2019 - 08:10

Lefkoşa’da Borozanbaşı Sokak üzerinde bulunan Mesutoğlu Apartmanı’nda dün öğle saatlerinde korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

Burcu Akman’ın kirasında olan apartman dairesinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, evin tamamı yangından büyük hasar görerek kullanılamaz hale geldi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre yangının evin salonunda başlaması nedeniyle yangın sırasında evde olan ve evin kapısına ulaşamayan Burcu Akman’ın 18 yaşındaki oğlunun bölge sakinlerinin yardımıyla evin balkonuna dayanan merdivenle aşağıya indirildiği ve kontrol amaçlı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Bölge sakinleri Akman ve ailesinin kısa bir süre önce Mesutoğlu Apartmanı’nın birinci katındaki daireyi kiraladıklarını ve evde ciddi tadilat yaptıklarını söyledi. Evlerine henüz 1-2 hafta önce taşınan Burcu Akman’ın yurtdışında olduğunu, küçük kızıyla birlikte aile düğünlerine katılmak amacıyla Antalya’ya gittiklerini söyleyen mahalle sakinleri, 18 yaşındaki evin büyük oğlunun ise yangın esnasında evde uyuduğunu ve şans eseri yangından zarar görmeden kurtulduğunu da dile getirdi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün öğlen saat 12.00 sıralarında çıkan yangın sonucu; 3 çekyat, 2 adet koltuk, bir televizyon, 4 adet ahşap kapı, 4 perde ve kornişleri ve 1 vantilatör yanarak, pencere camları ısıdan patlayarak, diğer odalar ise çıkan isten dolayı zarar gördü.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı