Çaygür: “Gemide 19 kişi vardı. Seferler durdu!”

Çaygür, Mersin’den Girne Turizm Limanı’na gelen gemi yolcusu kadının ‘yüksek ateş’ şikayeti ile hastaneye, diğer yolcuların da karantinaya alındığını, tedbir maksatlı bugünkü gemi seferlerinin de durdurulduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür, Mersin’den Girne Turizm Limanı’na gelen gemi yolcusu kadının ‘yüksek ateş’ şikayeti ile hastaneye, diğer yolcuların da karantinaya alındığını, tedbir maksatlı bugünkü gemi seferlerinin de durdurulduğunu belirtti.

Girne Turizm Limanı’na Mersin’den gelen gemide ‘yüksek ateş’ tespiti ile karantinaya alınan yolcu kadın ile ilgili, Sağlık Bakanı Müsteşarı Ali Çaygür konuştu.

Çaygür, gemide aralarında askerin de bulunduğu 19 kişinin Mersin’den ülkeye giriş yaptığını kaydetti. ‘Yüksek ateşi’ olduğu belirtilen kadın yolcunun ise 17 gün önce Mersin’de test yaptırmak için hastaneye gittiğini daha sonra vazgeçtiğini sağlık görevlilerine beyan ettiğini kaydetti.

Müsteşar Ali Çaygür, yolcunun tedbir amaçlı hastanede karantinaya alındığını, gemide bulunan diğer yolcuların da Girne’de karantina oteline yerleştirildiğini ifade etti.

“LİMAN’DA GEMİ SEFERLERİ BUGÜN DURDU”

Sağlık Bakanı Müsteşarı Ali Çaygür, karantinada tutulan yolcunun test sonuçları çıkana kadar tedbir amaçlı limanda gemi seferlerinin de bugün durdurulduğunu söyledi.

KAYNAK: YENİDÜZEN

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı