Çavuşoğlu: “Akademik Öğretmen Akademisi’ne 50 öğrenciyi sınavla, 20 öğrenciyi ise A level’la almayı hedefliyoruz”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Atatürk Öğretmen Akademisi konusunda yapılan tüm eleştirileri ve önerilerin altına kendisinin de imza attığını ifade ederek, kolejlerde ÖSS sınıfları oluşmasını tasvip etmediğini açıkça belirtti

1 Haziran 2020 - 16:38

Kıbrıs Haberci Özel

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu Cumhuriyet Meclisi kürsüsünde yapmış olduğu konuşmasında, Atatürk Öğretmen Akademisi konusunda yapılan tüm eleştirileri ve önerilerin altına kendisinin de imza attığını ifade ederek, kolejlerde ÖSS sınıfları oluşmasını tasvip etmediğini açıkça belirtti.

Kendilerinin kolejlerde yurtdışı sınavlarına yönelik eğitim verilmesini istediğini kaydeden Çavuşoğlu, kolejlerde ÖSS eğitimine ihtiyaç kalmayacak bir yapı oluşturmak istediklerini anlattı.

Çavuşoğlu, geçtiğimiz yıl uluslararası sınavlar üzerinden akademiye öğrenci alımını idari kararla gerçekleştirdiklerini, ancak bunu yasallaştırmak istediklerini ve her yıl bu alımlarla ilgili bir kota olmasını hedeflediklerini söyleyerek, şöyle devam etti:

“Atatürk Öğretmen Akademisi’nin müfredatını güçlendirmek hedefimizdir. Branşların güçlendirmesini istiyoruz. Herkes öğretmenlik yapamaz, herkes ilkokul öğretmenliği hiç yapamaz. 70 öğrenci almayı hedefliyoruz bu yıl Akademik Öğretmen Akademisi’ne. 50 öğrenci sınavla, 20 öğrenci ise A level’la almayı hedefliyoruz. Sorunların tümünü bir anda çözemeyiz ama sorunların çözümünü adım adım gerçekleştireceğiz””

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı