Çalışma affı için son gün: 17 Şubat

Kayıt dışı duruma düşmüş işçilerin kayıt altına alınması için  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan “Çalışma Affı” 17 Şubat’ta sona eriyor.

16 Şubat 2020 - 18:35

Kayıt dışı işgücü nedeniyle ülke ekonomisinde, sosyal güvenlik sisteminde ve çalışma yaşamında oluşan sorunların giderilmesi hedefiyle hazırlanan Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası  19 Kasım 2019’da  Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti.

Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası  kapsamında, KKTC sınırları içerisinde bulunup, ülkeye ön izinle gelip çalışma izni çıkarmamış, çalışma izni veya iş kurma izninden dolayı kayıt dışı duruma düşüp vize cezası oluşan kişiler, bir asgari ücret tutarında  ( 3 bin 400 TL) para cezası ödeyerek 17 Şubat 2020 Pazartesi günü, mesai bitimine kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurarak aftan yararlanabilecek.

Af hakkında bilgi edinmek   isteyenler, csgb.gov.ct.tr  adresinden,  Facebook, Instagram, Twitter üzerinden  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na  ulaşarak, Çalışma Dairesi Bölge Amirliklerine başvurarak ya da ALO 102 İhbar  Hattı’nı ücretsiz arayarak  detaylı bilgi alabilirler.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı