Çağlayan Wallpaper Dergisi’ne konuk editör oldu

Bir moda tasarımcısından disiplinler arası bir isme dönüşen dünyaca ünlü Kıbrıslı bir Türk: Hüseyin Çağlayan…

21 Eylül 2019 - 12:11

“Chalayan” markasıyla Londra Moda Haftası’nda yeni koleksiyonunu sergileyen Hüseyin Çağlayan, kariyerindeki 25. yılını ünlü İngiliz Wallpaper dergisinin Ekim sayısının konuk editörlüğünü yaparak kutluyor…

Çeyrek asır önce Hüseyin Çağlayan Londra’daki Saint Martins Sanat Okulu’ndan paslanmış ipek elbiselerle hazırladığı bir koleksiyon ile mezun olmuştu. O zamandan beri kendisini İngiliz modasının en maceracı beyni olarak kanıtladı.

Dinamik kesim teknikleri ve yenilikçi formları yanında teknoloji ve etnografi gibi farklı konuları ele alıp, elbiselere dönüşen masalar ve sihir yaratırcasına şapkalara dönüşen elbiseler yarattı ve dünya çapında haklı bir şöhrete sahip oldu.

Dünyaca ünlü sanat müzelerinde kişisel sergilerini açtı, modern dans performansları yönetti, Grammy Ödülü’nde Lady Gaga’ya özel enstalasyonlar yarattı.

Hüseyin Çağlayan, Wallpaper dergisinin Ekim 2019 sayısına misafir editör oldu ve dergide arşivlerine, ilgisini çeken sanatçılara, koreograflara ve de doğduğu şehir Lefkoşa’nın Türk kesiminde Surlariçi’ndeki genç girişimcilere yer verdi.

Hüseyin Çağlayan Londra Moda haftasındaki defilesiyle dünya moda çevrelerini sarsarken, ünlü İngiliz Wallpaper Dergisi’nin konuk editörlüğünü de üstlenerek çarpıcı bir sayı çıkardı ve başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Biz de Haberci Magazin ekibi olarak Kıbrıs’a bu gururu yaşatan Hüseyin Çağlayan’ı tebrik ediyor, başarıları ile büyük bir gurur duyuyoruz.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı