“Bürokrat istemiyoruz”

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Esra Korcan dün son yolculuğuna uğurlandı. Korcan’ın ailesi ise isyan etti.

Bahar Uygur-

Mağusa-Lefkoşa Anayolu’nda yaşanan trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Esra Korcan’ın cenazesinde aile yakınları yollardaki eksiklik nedeniyle siyasilere tepki göstererek, cenazede bürokrat istemediklerini söyledi. Turunçlu kavşağında yaşanan kaza sonucu hayatını kaybeden Esra Korcan’ın cenazesi dün Lala Mustafa Paşa Camii’nde kılınan öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Gazimağusa Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye İskele ve Mağusa’dan çok sayıda insan katıldı. Herkes tarafından sevilen Esra Korcan gözyaşlarıyla toprağa verildi.

“BÜROKRAT İSTEMİYORUZ”

Karşı şeritten gelen arabanın bariyer olmaması nedeniyle yolunda seyreden 41 yaşındaki Esra Korcan’a çarpması sonucu Esra Korcan hayatını kaybetti. Esra’nın yakınları cenazede ne eski ne yeni bürokrat istemediklerini belirterek “acımız büyük, başımızı belaya koymayın” diyerek tüm siyasilere tepki gösterdi.

YOLA BARİYERLER TAKILDI

Öte yandan Esra Korcan’ın ölümüne sebep olan Hüseyin Yusuf Erçika’ya mahkeme tarafından poliste 2 gün tutukluluk verilirken iki gündür vatandaşın siyasilere karşı gösterdiği tepkinin de etkisiyle Esra Korcan’ın öldüğü yola bariyerler takıldı.

KAZA NASIL OLMUŞTU?

Lefkoşa – Gazimağusa Anayolu üzerinde, saat 07.45 sıralarında, 59 yaşındaki Hüseyin Yusuf Erçika, yönetimindeki KB 685 plakalı araç ile Gazimağusa istikametine doğru seyrettiği sırada Turunçlu yol kavşağına yaklaştığı sırada direksiyon hâkimiyetini kaybedip orta refüj içerisinden karşı şeride geçmesi sonucu o esnada karşı istikametten Lefkoşa istikametine doğru gelmekte olan 41 yaşındaki Esra Korcan yönetimindeki JS 170 plakalı araç ile çarpışmış ve Esra Korcan olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı