”Bundan sonraki süreç soğutma ve yaraları sarma olacak”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, bugün büyük bir felaket yaşandığını, yangının bir nokta haricinde en az hasarla kontrol altına alındığını söyledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, dün büyük bir felaket yaşandığını, yangının bir nokta haricinde en az hasarla kontrol altına alındığını söyledi. Sabah 06.00 itibariyle yangın bölgesine giden Bakan Dursun Oğuz, havadan ve karadan incelemelerde bulundu.

Bakan Oğuz, Tepebaşı –Kalkanlı bölgesinde çıkan yangında büyük hasar oluştuğunu belirterek, yangının kontrol altına alındığını belirtti. Koruçam-Akdeniz bölgesinde çıkan diğer yangının ise dün akşam kontrol altına alındığı bilgisini veren Bakan Oğuz, Orman Dairesi, Sivil Savunma ve itfaiye ekiplerinin bugünde teyakkuz halinde olacağını aktardı. Bakan Oğuz, bugün soğutma çalışmalarının yapılacağını ifade ederek, “Türkiye’den gelen üç helikopter, dün akşam burada konuşlandırıldı. Bu sabah itibarıyle yine uçuşa gidip, gerekmesi halinde müdahalede bulunacaklar” diye konuştu.

“BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ SOĞUTMA VE YARALARI SARMA OLACAK”

Bakan Oğuz, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların dün öğle saatlerinden itibaren bölgede olduklarını anımsatarak, “Elimizden geldiğince bu zararı en az hasarla atlatmaya çalışacağız. Hepimize geçmiş olsun. Bundan sonraki süreç, soğutma ve yaraları sarma olacak. Bu sabah itibarıyla da yeni bir süreç başladı” dedi.

Bakan Oğuz, yangın için gerekli desteği vererek, helikopter gönderilmesini sağlayan Türkiye Cumhuriyeti hükümetine, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a  ve Türkiye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkür etti.

Bakan Oğuz, Türkiye’den gelen iki helikopterin Adana’daki bir yangını bırakıp geldiğine işaret ederek, Güney Kıbrıs’tan  bir helikopter ve bir yangın uçağının da çalışmalara katıldığını ifade etti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı