Bugün Anneler Günü

Haberci gazetesi olarak tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz...

12 Mayıs 2019 - 09:59

Haberci Magazin tarafından hazırlanarak, geçtiğimiz cuma günü gazetemizle birlikte çıkan “Anneler Günü Özel” eki sizler tarafından büyük ilgi gördü…

Siz değerli okuyucularımıza bunun için teşekkür ediyor, gösterilen bu ilgi karşısında ne kadar mutlu olduğumuzu belirtmek istiyoruz… Anneler Günü’ne özel olarak verilen bu anlamlı mesajları sizlerle paylaşıyoruz…

“HABERCİ GAZETESİ OLARAK TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUZ… SİZSİZ BİR HAYAT DÜŞÜNÜLEMEZ… HER ZAMAN YOLUMUZA IŞIK OLUN!”

Şehnaz Çehreli Shefik

“Annelik, kadınlara Yüce Rabbim tarafından hediye edilmiş en yüksek değer… Bir canlıyı yaratabilmek inanılması zor bir his… Bunu başardığınızda ise bir kez daha Yaradan’ın gücünü anlıyorsunuz… Ve kendi gücünüzü tabii ki… Sonrasında ise hayatınızda yeni bir döneme başlıyorsunuz… Her şey eskisinden farklı oluyor… Sıfır noktası gibi.

Anne olunca etrafınızdaki herkese, her şeye, hayata bakış açınız değişiyor…  Çok daha olgun, anlayışlı, sevecen, şefkatli ve en önemlisi sabırlı oluyorsunuz…  Kendinizden önce düşünmeniz, bakmanız gereken bir yavrunuz var artık… Daha önce şahsınız için ayırdığınız vaktin daha da fazlasını evladınıza ayırmak zorundasınız…  Aynı anda da bu ilgiyi bir anlamda kıskanan eşinizi de ihmal etmemelisiniz…  Zira erkekler, bu dönemlerde kendilerini resmen dışlanmış hissedebiliyorlar… Ayrıca hayata tüm gücünüzle tutunup, yavrunuzu yetiştirmeye odaklanmanız gerekli… Öncelikleriniz çok değişiyor, sorumluluklarınız artıyor… Ve önünüzdeki hiçbir zorluk yenilmez değil artık… Evladınız size ihtiyacınız olan tüm gücü veriyor.”

 Filiz Özok

“Anneler Günü’nün sadece bir günle anılmasını sevmiyorum… Bir anne için evlatlarıyla birlikte olduğu her gün Anneler Günü’dür… Ayrıca çocukları olmayan birçok kadın, evlatlarını kaybeden anneler, annelerini kaybeden çocuklarımız var. Bu nedenlerden dolayı her Anneler Günü’nde bir yanım buruktur.

Öncelikle kendi aile büyüklerim başta olmak üzere tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyorum. Gelecek nesilleri biz yetiştiriyoruz. Bu nedenle çocuklarımıza öncelikli olarak iyi ve doğru insanlar olmayı, sevgiyi ve paylaşmayı öğretmeliyiz. Dünyanın geleceğini bizim yetiştireceğimiz çocuklar belirleyecek. Bu nedenle çocuklarımızın gelecekte daha iyi bir dünyaya sahip olması için annelerin daha bilinçli olmasını diliyorum.”

İlknur Kanbur

“Annelik çok fedakârlık ister, çok sorumluluk, çok evham, biraz da korku…   Nasıl büyüyecek, eğitimi nasıl olacak, hastalanacak mı, iyi mi gibi sorular ve korkular hayat boyu sürüp gidiyor, onlar kaç yaşına gelirse gelsin… Benim annem yetmiş altı yaşında ben elli iki yaşındayım ama hala benimle ilgilenmekten, sorgulamaktan kendini alamıyor…  Ama ne olursa olsun dünyadaki en eşi olmayan his bence annelik.

Tüm annelerin çok kutsal ve fedakâr olduğunu düşünüyorum… Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum… Bir gün değil bence her gün Anneler Günü… Güzel çocuklar yetiştirelim ve onların bu güzellikleriyle gurur duyup, övünelim.”

Aslı Sağıroğlu

“Annelik her kadının hayatında tadabileceği en özel ve en eşsiz duygu benim için… Bir çocuğu dünyaya getirmek, onun yetişirken ki hallerini gözlemlemek, ondan aldığınız karşılıksız sevgiyi hissetmek çok ama çok anlamlı bir duygu… Bu duygunun yerine başka bir şey koyabileceğimi sanmıyorum.

Tüm anne ve anne adaylarının Anneler Günü’nün huzur ve neşe içinde geçmesini dilerim… Asla unutmayalım ki, mutlu anne aynı zamanda mutlu çocuk demektir.”

 Duygu Tağmaç

“En güzel kelimelerden, iltifatlardan bile güzelidir o. Sonsuz sevgi ve hoşgörünün hiç bitmeyen kaynağıdır annelik duygusu… Yaradan’ın kadına bahşettiği en güzel hediyedir ana olmak… Kelimelerle tarifi olmayan bir mutluluktur…   Kendinizden hayat bulan bir parça, canınızın yarısının gözlerinizin önünde büyüdüğünü, hayata karıştığını görmektir.

Başımıza taktığımız annelik tacı, dünyanın en güzel şükür sebebi… Yavrularımızla birlikte hepimiz, en mutlu günlerde, hayatın her adımında, onlarla birlikte olmak dileğiyle. Tüm annelerin ve anne adaylarının günü kutlu olsun!”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı