Bu vampir aydınlar grubu…

Erdoğan, "Nobel'in, ödülü Handke denilen bu vampir aydınlar grubunun temsilcisine vermesi, bir vampirler topluluğunun oluştuğunu ortaya koymaktadır" dedi.

11 Aralık 2019 - 15:55

T.C Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Siyasette kadınlarımızın oranını yüzde 4,5’ten yüzde 17’ye çıkardık. Bundan sonraki seçimlerde kadınlarımızın daha yüksek oranlarla hem aday listelerinde hem de belediye meclislerinde yer bulabilmesi için çalışacağız. Siz isteyeceksiniz, mücadele edeceksiniz; biz de destek vereceğiz ve inşallah istediğimiz sonuca ulaşacağız. Birileri yıllarca kadınların ismini istismar ederek kendilerine siyasi rant sağlama peşine düştü.

Nene Hatun’dan Nezahat Onbaşı’ya, Şerife Bacı’dan Kara Fatma’ya kadar nice kadın kahramanımızın mücadelesi sayesinde istiklalimizi kurtardık. Terör örgütü tarafından haince şehit edilen Aybüke öğretmen ve daha yeni defnettiğimiz Esma Astsubay, sınırlarımız içinde ve dışında alçakça katledilen yüzlerce kadın bu mücadelenin günümüzdeki bayraktarlarıdır. Esma astsubayımızla ilgili komutanlarımızın ve İçişleri Bakanımızın şu tespitleri ilginçti. Bomba imha olaylarında bir bayan olarak, bir kadın olarak onun kadar cesur, maharetli olan yok gibiydi. Bomba imha olayında bunu yaparken şehit oldu.

Parlamentonun içerisinde terör örgütlerinin desteğiyle bulunan ve şu anda bizim hanım şehitlerimizi, şehit edilen yavrularımızı görmezlikten gelen bu terör sevicilerini ne ile izah edeceğiz? Adınızın parti olması bunu izah etmez. Er veya geç bunun hesabını sandıklarda göreceksiniz. Diyarbakır’da, bölücü örgüt tarafından gasbedilen evlatlarını kurtarmak için nöbet tutan annelerin fendi, eli kanlı teröristleri yenmiştir. Yüz günü geride bıraktık, işte bu annelerden bir tanesi yavrusuna kavuştu. İnşallah diğer anneler de yavrularına kavuşur.

Nobel adil ödül veren bir örgüt değildir. Nobel’i eleştiren bu onurlu duruşa, törene katılmayarak destek veren liderlere şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Nobel’in, ödülü Handke denilen bu vampir aydınlar grubunun temsilcisine vermesi, bir vampirler topluluğunun oluştuğunu ortaya koymaktadır. Bu verdiğiniz ödül, bir Aziz Sancar hocamıza, bir Orhan Pamuk’a verilmiş ödül değildir. Kimseyi aldatamazsınız ve aldatamayacaksınız.

Hep birlikte kadına yönelik haksızlık ve şiddete karşı birlikte mücadele edeceğiz. Kadınların haklarını sonuna kadar savunacağız. Geleceğimize güvenle bakmak için, aile içinde güçlü bir bağ kurmak zorundayız. Bizi bekleyen büyük tehlike aile kurumunun sarsılmasıdır. Ne kadar güçlü olursanız olun, güçlü bir aile kurumunuz yoksa, yok oluşunuz mukadderdir. Kadını aileden koparmaya yönelik bir hamle bizatihi insanlığın kendisini hedef alıyor demektir. Aile ile kadını, kadınla erkeği, çocuğu birbirinden ayırmaya yönelik zihniyet asla bize ait değildir, iyi niyetli hiç değildir.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı