Bu tempoya tek gol yetmezdi

Esentepe genç, koşan, mücadele eden ve pas yapmayı seven bir takım görüntüsündeydi. Ancak hücuma çıkışlarda final pasları pek isabetli olmadı.

Hani bazen takım taraftarları ya da teknik adamlar derler ya “maçın hakkı bu değildi” diye. Bu kez de izleyiciler olarak biz söylüyoruz. Maç öylesine tempolu ve hızlı başladı ki, sekizinci dakikada gelen golün ardından çok daha fazla gol izleyeceğimizi tahmin ettik. Ancak öyle olmadı. Kale önü pozisyon zenginliği göremedik. Saha içerisindeki taktik değişikliklerle iki takım da birbirini sürekli yoklarken, orta alanda ciddi bir mücadele de yaşandı. GB özellikle kanatlardan çok etkili geldi. Emre Özsin’in yer alamadığı takımda Şenol ve Mehmet Göreli kanatları süratli geçerek ve çabuk kullanarak rakip takımı sürekli savunmada tutmayı başardılar. Topu rakip sahada daha çok tutan kırmızı siyahlılar, buna karşılık ikinci golü kaydedemediler. Hücuma çıkamayan, final paslarını yapamayan ve forvet anlamında sıkıntı yaşayan Esentepe karşısında farkı artıracak bir oyunla oynayan GB, ikinci devrede ise tamamen farklı bir anlayış benimsedi. Psikolojik anlamda sıkıntılı olduğunu gözlemlediğimiz ve ilk sarı kartını itirazdan gören Deniz Kibar oyuna alındı. Oysa Emre İmam, eğer sakatlık yoksa, oyunda kalmalıydı. Orta alanda iyi işler yaptı. Şenol göbeğe çekilerek adeta etkisizleştirildi. Mahmut Gerdan’ıın da oyundan dakika dakika düşmesiyle orta alan üstünlüğü rakibe kaptırıldı. İkinci devrede neredeyse bir net pozisyon bulunamadı. Top tuan ve pozitifi kullanan Ali İmam’la orta alanda biraz nefes alan kırmızı siyahlılar, savunmada da tecrübeli Ertan, Sinan ve kaleci Çağatay’la ciddi hata yapmayarak ve skoru koruyarak maçı kazanabildiler.

Esentepe genç, koşan, mücadele eden ve pas yapmayı seven bir takım görüntüsündeydi. Ancak hücuma çıkışlarda final pasları pek isabetli olmadı. Son vuruşu yapacak oyuncu sayısı az. Doksan dakika boyunca iyi bir mücadele gösterdiler. Gol dışında çok ciddi hata da yapmadılar. İkinci devrede daha etkili oynadılar. Ancak sonucu getirecek ya da en azından bir puan kazandıracak bir gol kaydetmeye yetecek pozisyon üretemediler. İki Görneçli’nin sakatlık yaşayarak oyuna ağırlık koyamaması, Uğurcan’ın yeterli olamaması ve iyi bir kumaş olan Şükrü’nün erken sarı kart görerek kendi kendisini psikolojik anlamda oyundan düşürmesi, takımın eksileri oldu. Sonuçta belki de beraberlik olabilecek bir maç kayıpla kapatıldı. Ancak Esentepe bu oyun anlayışını biraz daha geliştirip, hücum anlamında daha dikkatli olursa sonuna kadar zirve yarışının içinde kalır.

Serhan Şimşek hayati derecede hata yapmadı. Kırmızı kartta doğru karar verdi. Ancak Mahmut Gerdan’a Yakup’un yaptığı hareket sarı olmalıydı. Esentepe’nin ofsayt gerekçesiyle değer kazanmayan gol pozisyonunda ise yardımcı hakem Emre Çevikdal bayrağını vuruşun yapıldığı anda kaldırdı. Bizim bulunduğumuz açıdan görebileceğimiz ancak bu kadarı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı