Bu nasıl adalet?

Bulut Akacan olayı ile iki ayrı olayı mukayese eden Gazeteci Hüseyin Ekmekçi sordu

Haber Kıbrıs WEB TV’de Günaydın Haber Kıbrıs programında Sanatçı Kuzey Tarık’a ve Gazeteci Eray Gündoğmuş’a yapılan saldırının görüntüleri üzerine konuşan Gazeteci Hüseyin Ekmekçi, Akacan olayı ile Kuzey Tarık’a ve Gazeteci Eray Gündoğmuş’a yapılan saldırı olaylarını karşılaştırdı.

Sanatçı Kuzey Tarık’a saldırı yapan kişinin serbest bırakıldığını aktaran ekmekçi programında şunları aktardı:

“Bu ülkede bir Bulut Akacan olayı yaşadık biz, Akacan 2 yıl hapis cezası aldı. O görüntülerdeki tavrın da yanlış olduğunu ve gereğinin yapılması gerektiğini belirttik. Bulut Akacan tutuklandı ve sonrasında 3 gün daha 8 gün daha tutukluluk verildi. Bu olayda ise haberlerimiz sonrasında harekete geçildi tam olarak 72 saat sonra ve dava okunup serbest bırakıldı.”

Adaletin doğru tecelli etmesi için doğru işlemesi için görüntülerin  yayınlaması mı gerektiğini soran Ekmekçi şöyle devam etti  “Bulut Akacan tutuklanıyor, yargılanıyor, 2 yıl hapis cezası alıyor ve arada da 3 gün, 5 gün, 8 gün tutuklamalar devam ediyor. Bulut Akacan 2 yıl darp girişiminden dolayı korumaları ile bir mekana gidip azmettirir bir pozisyonda suçlandı ve 2 yıl hapis cezası aldı. Bu olayda ise ne tutuklama var ne mahkeme var. Biz bu görüntüyü bulup yayınlamasak işlem başka olacaktı, bu ayrıcalık niye?”

Ekmekçi Gazeteci Eray Gündoğmuş hakkında ise şunları aktardı:

“Market önünde saat 02:00 de 27 Eylül 2019 tarihinde Gazeteci Eray Gündoğmuş’u neredeyse felç edene kadar darp eden, öncesinde ise bir polis memurunu darp eden İsa Ayyıldız 2 ay; Fethi Çelik ise 75 gün hapis cezasına çarptırıldı. Eray Gündoğmuş günlerce hastanede yattı, sıvıyla beslendi, neredeyse öldüresiye darp ettiler. Bunun sonucunda İsa Ayyıldız 2 ay Fethi Çelik 75 gün hapis cezası aldı. Bulut Akacan’ı 2 yıl mahkum eden hakimler de bu devletin hakimleri Eray Gündoğmuş’u felç edene kadar döven, haftalarca sıvıyla beslenmesini sağlayan ve bir polis memurunu darp eden İsa Ayyıldız’a 2 ay, Fethi Çelik’i 75 güne mahküm eden hakimler de bu devletin hakimleri. Sanatçı Kuzey Tarığı darp edip ağzına 4 dikiş atılmasını sağlayan Naim Tilkioğlu şu anda dışarıda neden? Çünkü sanatçı Kuzey Tarık’ın bir kamuoyu gücü yok. Artık bir Bulut Akacan gerçeği var. Bu toplum bütün bu süreçleri ve cezaları o darp olayı üzerinden okuyacak. Benim için Akacan olayının bu olaylardan hiçbir farkı yok.”

Programa sosyal medya ile “lamı cimi yok Akacan olayından daha vahim bir olay bu +2 yıl. Göreceğiz adaleti” diye yorum yapan bir vatandaşa cevap veren Ekmekçi, şöyle konuştu:

“Gazeteci Eray Gündoğmuş’u felç edene kadar döven İsa Ayyıldız 2 ay Fethi Çelik 75 gün ceza aldı. Hiç uzağa gitmeye gerek yok.”

İşte programdan detaylar:

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı