Bu kez sahneye Arif çıktı

Lider Mağusa Türk Gücü, Baf Ülkü Yurdu maçının öncesinde iki takım arasındaki tecrübe ve kalite farkı, sahaya yansımadı.

Lider Mağusa Türk Gücü, Baf Ülkü Yurdu deplasmanında hiç beklemediği kadar zorlanırken son bölümde sahneye çıkan Arif’in sayesinde 3 puanı koparmasını bildi.

Üst üste 3 haftadır MTG’yi izliyorum. Bu periyotta en zorlandığı maç bu oldu diyebilirim.

Ancak şunu da belirtmek gerekir ki oluşturulan kadro kalitesi ve derinliği sayesinde MTG’de her maçta mutlaka birileri çıkıyor ve takımını sırtlıyor.

Geçen hafta Dinopeter sahne alırken bu maçta da Arif galibiyeti getiren adam oldu. Son bölüme kadar dişe diş mücadelede Arif  soldan bir gol, sağdan da bir asist ile takımını galibiyete götürdü.

Teknik patron Ali Oraloğlu geçtiğimiz haftaki Çetinkaya karşısında farklı kazanan 11’ini doğal olarak bozmadı.

Gökmen Davutoğlu nezaretinde bu sezon ligimizin en düşük yaş ortalaması ile mücadele eden ekibi Baf’ta ise Atanda, Yankı ve Fikri ‘nin de yokluğunda Ömer ve Doğan gibi genç isimler de 11 şansı buldu.

Bu nedenle de maç öncesinde iki takım arasındaki tecrübe ve kalite farkı oldukça yukarı çıktı. Ancak sahadaki mücadele hiç de beklenildiği gibi değildi.

Ligin ilk devresinde olduğu gibi ikinci devreye de kötü giren ve henüz galibiyeti olmayan Baf karşısında MTG’nin ilk devredeki rakibine karşı 8-0’lık galibiyetin de verdiği rehavertle kolay kazanırım düşüncesi yerini tedirginliğe bıraktı.

Zaman zaman sertliklerin de yaşandığı maçın ilk devresinde Baf rakibine karşı kora kor bir mücadeleye girdi. Sahada genç ama koşan ve mücadele eden Baf karısında MTG daha baskın görünse de ortaya dengeli bir oyun çıktı. Savunmada bir anlık motivasyon kaybı sonrasında MTG Peter ile üstünlüğü yakalarken 3 dakika sonra Adeola-Kossi iş birliğinde beraberliği yakaladı.

İlk devre böyle tamamlanınca MTG kolay bir maç olmayacağını anladı ve ikinci devrede oyuna ağırlığını daha çok koymaya başladı. Adil’in kafa golüyle bir kez daha öne geçen MTG karşısında oyundan düşmeyen Baf’ta Adeola şapka çıkartılacak bir golle yeniden skora denge getirdi.

78’e kadar genç ve koşan Baf gerçekten lider MTG’ye boyun eğmedi, ezilmedi ve o dakikaya kadar beraberliği de hak etti desek yeridir. Ancak MTG gibi bir rakibe karşı son düdüğe karşı hata yapmamanız gerekir.

78’de Arif soldan attığı golle skoru 3-2 yaparken 81’de yine Arif bu kez Peter’e alda at dedi ve MTG zorda olsa kazanmasını bildi.

Baf’ta 4 gol yemesine rağmen kaleci Erdoğan yaptığı kurtarışlarla oldukça başarılı bir maç çıkarırken Adeola da bir asist ve attığı müthiş golle sahanın iyilerindendi.

Hakem Fehim Dayı oyunun akışını fazla bölmek istemese de sertliklerin çok olduğu mücadelede oyun çok durdu. Bu arada maçta bazı pozisyonlarda ise gerçekten “VAR”a ihtiyaç duyuldu. Biz ancak da bu akşam görüntülerde izleyip değerlendirebileceğiz.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu