Bu çağda iletişimden yoksunuz

Haftalardan beri yaşanan internet ve telefonun çekmeme sıkıntısı köylerde yaşayan vatandaşları olumsuz yönde etkiliyor.

29 Eylül 2019 - 09:17

Ülke genelinde haftalardan beri yaşanan internet ve telefonun çekmemesi durumu, hala sürüyor. Bu sıkıntı sadece şehir merkezlerinde değil, köylerde de yaşanıyor. Dağyolu (Fota) Muhtarı Mustafa Arap Çavuşoğlu, özellikle köyün alt tarafında telefon ve internetin hiç çekmediğini söyledi. Muhtar Çavuşoğlu, “Hacı Ahmetoğlu Caddesi’nde, eski kahveler dediğimiz bölgede maalesef sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

“İLETİŞİM SIKINTISI YAŞIYORUZ”

Köylünün bu durumdan şikâyetçi olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, köye baz istasyonu önerisinde bulunduğunu ancak köylünün bunu kabul etmediğini belirtti. Çavuşoğlu, “Telefon ve internetin çekmemesinden dolayı köy içindeki bazı yerlerde iletişim sıkıntısı yaşıyoruz” dedi.

Çavuşoğlu, öte yandan köyleri birbirine bağlayan yolların da bozuk olduğunu dile getirerek, ivedi bir şekilde tamir edilmesi gerektiğini vurguladı.

“KONUŞMAK İÇİN DAMA ÇIKIYORUZ”

Haberci’ye konuşan ve ismini vermek istemeyen bir vatandaş ise şunları söyledi:

“Defalarca internet firmalarını arıyoruz. Gelip bakıyorlar dakikalar sonra yine sorun yaşıyoruz. İnternet kablolarını defalarca söküp, yeniden takıyoruz. Tam düzeldi derken yine internet kesiliyor. Köyün bazı yerlerinde değil internet, telefon dahi çekmiyor. Bu çağda iletişimden yoksun yaşıyoruz. Telefonla konuşmak için artık evlerin damına çıkıyoruz. İnternet firmaları da telefon şebekeleri de artık bir çare bulmalı.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı