Boşa kürek

Göçmenköy play-out çizgisiyle arasına puan farkı koymak, Binatlı ise hem play-out hattı dışına çıkmak hem de rakibinin farkı açmasına engel olmak adına sahadaydı.

Alt sıraları ilgilendiren önemli mücadelede Göçmenköy ve Binatlı karşı karşı geldi. Güneşli güzel bir havada oynanan bu karşılaşmaya iki takım taraftarları da çok ilgi göstermedi. Göçmenköy play-out çizgisiyle arasına puan farkı koymak, Binatlı ise hem play-out hattı dışına çıkmak hem de rakibinin farkı açmasına engel olmak adına sahadaydı.

Karşılaşma orta saha mücadelesi şeklinde başladı. Göçmenköy topu kontrol eden, biraz daha fazla ileride etkili olmaya çalışan taraf gibi gözükürken gelişen bir kontra atakta Binatlı Moses ile golü bulmayı başardı. Golden sonra rakip kaleye yüklenmeye devam eden ancak pozisyon üretmekte zorlanan bir Göçmenköy izledik. 3.bölgeye kadar topu rahat getiren Göçmenköy, bitirici hamleleri yapmaktan ise uzaktı. Göçmenköy ilk devrede bal yapmayan arı gibiydi desek yerinde olur

Binatlı ise attığı golden sonra tamamen savunmayı düşündü ve kendi yarı sahasına gömüldü. İlk devrede Göçmenköy’ün bu baskısını Ayhan’ın sakatlanıp çıkmasına rağmen savuşturmayı başaran Binatlı devreyi önde kapattı.

Karşılaşmanın ikinci devresi de ilk yarının kopyası gibi oldu. Göçmenköy oyunu rakip yarı alana yığsa da ileri ucunun etkisizliği ve Binatlı savunmasının gününde olmasıyla etkili olamadı. Yapılan oyuncu değişiklileri de buna çare olmadı. Dakikalar ilerledik sonra direnci artan Binatlı karşısında bu maçı çevirebileceğine olan inancı düşen bir Göçmenköy izledik. Malumun ilanı ise Debola’nın yine bir kontra ataktan golü bulup farkı ikiye çıkartmasıyla oldu. Göçmenköy’ün geri kalan dakikalarda skoru değiştirmek için yaptığı ataklar Binatlı savunması karşısında eriyip gidince Binatlı kendisi için altın değerinde bir üç puanın sahibi oldu. 90 dakika boyunca boşa kürek çeken bir Göçmenköy karşısında ne yaptığını bilen Binatlı’nın aldığı bu sonuç sürpriz olmadı.

Göçmenköy aldığı bu mağlubiyetle kendisini artık ateş çemberinin içerisine attı. Binatlı karşısında iyi diyebileceğimiz bir futbolcusu yoktu. Oyunu, topu kontrol etmelerine rağmen havanda su dövdükleri 90 dakikada hak ettikleri bir mağlubiyet aldılar.  Bu futbolla devam ederlerse sezon başında akıllarının ucundan bile geçmeyen küme düşmeye doğru son sürat yol alırlar.

Binatlı kadrosunun gücünün bilincinde topu rakibe verip kontra atakla gol aramaya çalıştığı mücadelede istediklerini yapan taraf oldu. Özellikle kaleci Yunus, Berkem ve Habibi’nin hatasız performansları bu planın tutmasında önemli bir rol oynadı. İleride Moses ve Debola da iki kez ayaklarına gelen fırsatı harcamayarak takımlarına galibiyet getiren isimler oldular. Binatlı aldığı bu kritik galibiyetle play-out dışına çıkma umutlarını canlı tuttu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu