Boris Johnson açıkladı: İngiltere’nin normalleşme takvimi belli oldu!

İngiltere Başbakanı Johnson, kısıtlamaların hafifletilmesiyle ilgili planı açıkladı. Johnson, Haziran başından itibaren okul ve dükkanların kademeli olarak açılabileceğini ve havayoluyla ülkeye gelenlere yakın bir zaman içinde karantina uygulamasına başlayacaklarını açıkladı

10 Mayıs 2020 - 22:58

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların hafifletilmesiyle ilgili hazırlanan planı açıkladı.

Johnson, bugün yayımlanan açıklamasında, İngiltere’nin bir kişinin virüsü bulaştırdığı kişi sayısını gösteren RO katsayısını yakından takip etmeye devam edeceğini ve bu sayıyı 1’in altında tutmayı hedeflediklerini söyledi.

Johnson, evden çalışabilenlerin evden çalışmaya devam etmeleri gerektiğini ve işe de ancak zorunda olunduğu zamanlarda gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Johnson, özellikle inşaat ve imalat sektöründe evden çalışması mümkün olmayanların ise “işe geri dönmeye teşvik edildiklerini” sözlerine ekledi.

Johnson, beş kademeden oluşan bir alarm düzeyi belirlediklerini ve İngiltere’nin şu an en ciddi alarm düzeyinin bir altı olan 4’ten 3’e doğru ilerlemekte olduğunu söyledi.

Johnson, Haziran ayı başına kadar RO sayısının takip edilmeye devam edileceğini ve bu tarihten sonra yapılacak değerlendirmelere göre, dükkan ve okulların kademeli bir şekilde açılabileceğini belirtti.

Johnson, restoran, kafe ve bar gibi yerlerin ise en erken Temmuz ayında açılabileceğini ifade etti.

İngiltere Başbakanı, ülkeye havayoluyla gelenlere yakın bir zamanda karantina uygulanmaya başlanacağını vurguladı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı