Borataş ile yeniden doğuş

Karşılaşmayı 3-2 kazanarak puanını 7’ye yükseltti ve bu suretle geleceğe yönelik umut tazelemiş oldu.

17 Kasım 2019 - 12:00

Öncelikle, “Play Out” kabusu yaşamamak için hesaplarını puan veya puanlar üzerine yaparak tehlikeli bölgeden bir an önce uzaklaşmak isteyen ve bunu sağlayabilmek için de Teknik Direktör Orçun Volkan ile karşılıklı anlaşarak “Yollarını ayıran” ve 10.haftaya; 4 puanla 15.sırada giren Düzkaya,“Umudunu”, ülkemizin “Kaliteli” teknik direktörlerinden Mustafa Borataş’a bağladı. Ve, dün evinde ağırladığı, 8 puanla 13. konumda bulunan Gençlik Gücü ile oynadığı karşılaşmayı 3-2 kazanarak puanını 7’ye yükseltti ve bu suretle geleceğe yönelik umut tazelemiş oldu.

Kalite olarak vasatın altında seyreden oyunun ilk devresine, her iki takım da kontrollü başladı. Organize ataklarla rakip kalede gol pozisyonu üretmekten ziyade, kalelerini gole kapatmak üzerine yoğunlaşarak takım oyunundan uzak, bireysel becerinin ön plana çıktığı bir futbol ortaya koyan gerek Düzkaya ve gerekse Gençlik Gücü’nün, bu süreçte orta alanı kontrolleri altına alamaması ve bu nedenle de bloklar arasında da geniş boşlukların doğması, oyunun kalitesini etkiledi. Ve Nitekim, denk kuvvetlerin mücadelesi ve atanın kazanacağı bir karşılaşma havasında ilerleyen müsabakanın 19.dakikasında günün adamı Kone’nin attığı golle öne geçen Düzkaya, golden sonra oyuna ağırlığını koymaya başlayan Gençlik Gücü’nün golcüsü Boateng’in aşırtma vuruşuyla beraberliği yakaladı. Ve devre 1-1 tamamlandı.

İkinci devreye Düzkaya, kazanma azmiyle tempolu girdi. Ve rakip ceza alanı içerisinde pozisyon bulmaya başladı. Nitekim Ahmet Karal’ın uygun pozisyonda yaptığı kafa vuruşunu kaleci Raif çelerken, oyunun temposu iyice yükseldi ve bu süreçte top, her iki tarafa da gidip gelmeye başladı. Ve golcü Kone, Düzkaya’nın ve kendisinin ikinci golünü bu süreçte kaydetti. 63 dakikada Mehmet Kaygısız’ın gördüğü kırmızı kartla 10 kişi kalan Gençlik Gücü, Özgür’ün ayağından 2-2’lik skoru yakaladı. Ancak rakip sol kanadı yol geçen hanına çeviren Mustafa Akış’ın ortasını değerlendiren Kone’nin yaptığı “Hat trick”, bir yerde de maçın skorunu belirleyen gol oldu. 3-2…

Neticede; özellikle ikinci devrede, Agustin Binya ile müdafaasını kontrol altında tutan, Mustafa Akışla kanatları iyi kullanan, Christian Tahami ile ayağa  akıllı pas yapan, maçın yıldızı Kone ile hücuma çabuk çıkan, yardımlaşma, koşu ve mücadele kalitesi ve oyuncuların birbirlerini tamamlaması çok iyi olan bir Düzkaya seyrettik. Düzkaya ikinci devre coştu, taraftarını da coşturdu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı