“Bize hırsız diyenlerle genel kurulda hesaplaşacağız”

Ozanköy'de istifa kararı alan başkan Mustafa Karabina, kulüpte yaşanan tüm gelişmelerle ilgili içini Haberci Spor'a dökerken çok çarpıcı açıklamalarda bulundu

9 Ekim 2019 - 08:00

Coşkun Kutay –

Ozanköy Başkanı Mustafa Karabina, geçtiğimiz gece toplanan yönetim kurulunda asbaşkan Gülhan Karaaziz ile birlikte gündeme gelen istifalarının ve en geç 15 gün içerisinde yapılması planlanan “Olağanüstü Genel Kurul Kararı’nın” nedenlerini Haberci Spor’a açıkladı:

ANAHTARLARI KAYMAKAMLIĞA VERMEDİK

Karabina’nın açıklamaları şu şekilde: “Sezon başında üç kez çağrı yapmamıza rağmen başkan adayı çıkmaması üzerine, başkanlığa son dakikada aday olup, kulübü sahipsiz bırakmayarak anahtarı kaymakamlığa vermedik. Yaklaşık 25 yıl olduğu gibi, her görevde beraber olduğumuz Gülhan Karaaziz ile kulübü ayakta tutmak için çok uğraştık. Sezon öncesi, kendi imkanlarımızın yetersiz olması ve elimizde bulunan futbolculara ödeme yapacak imkanımızın olmaması nedeniyle, futbolcuları ve kendimizi mağdur etmemek için gelen teklifleri, Ozanköy’ün menfaatleri çerçevesinde değerlendirerek, transfer işlemlerini gerçekleştirdik. Bu arada gündeme gelen olağan genel kurulda, gelir getirici tesis yapma kararı alındı.”

SEZON ÖNMCESİ LİSANSLI OYUNCU SAYISI 1

“Ancak, sezon öncesi bir baktık ki, lisanslı futbolcu sayımız sadece bir. Ve takım, lige başlayamaz konumda. Sportif açıdan çok vahim bir durumda iken, tesis açısından da işlerin iç açıcı olmadığı ortaya çıktı. Zira, Bakanlar Kurulu tarafından verilen sahayı çevreleyen hudutlarımızın devlet tarafından kulübe hibe edildiğini, sahanın vakıf arazisi olduğunu, bu nedenle de inşaat başlatmanın  imkansız olduğunu öğrendik. Bu arada ben devlete harç yatırıp, hudutlarımızın belirlenmesini sağladım. Hal böyle olunca; yönetim kurulundaki arkadaşlar, transfer yapıp lige başlamamızın gerektiğini ve dolayısıyla tüm gücümüzle buna yönelmemizin gerektiğini söyledi. Ve transfer yapmaya başladık.”

KAHVE KÖŞELERİNDE BİZİ HIRSIZ VE YALANCI İLAN ETTİLER

“Tabi bu arada köylüde çatlak sesler yükselmeye başladı. Ama ben yaşanan bu süreci, üye olan ve aidatını ödeyen herkese anlattım. Ama maalesef, kendi hırsları ve politik yenilgilerini bize maletmeye çalışan bazı kişiler, kahve köşelerinde bizi başarısız, bizi hırsız, bizi yalancı ilan ettiler. Hatta sezon başı yapılacak transferleri arayarak, ‘Sakın gelmeyin para yok, rezil olacaksınız’ diye konuşmalar yaptılar. Bir gazetenin dedikodu sütununda adımızı bile geçirdiler. Hatta daha da ileri giderek, yanımızda olan yönetim kurulu arkadaşlarımızı bu görevlerinden istifa etmeye zorladılar.”

YAPILACAK İŞ DEĞİL BU

“Gelinen noktada, asbaşkan Gülhan Karaaziz geçtiğimiz gün bana gelerek, artık bu görevi yürütemeyeceğini ve istifa ettiğini bildirdi. Ben de o akşam divan başkanı Ersan Kaşif ile bu konuyu masaya yatırdık. Yaptığımız değerlendirmede Ersan Kaşif, bütün yükün benim sırtımda kaldığını ve bunun da çok ağır olacağını söyledi. Bu nedenle ben de, istifa kararını aldım. Bir başkan düşünün ki, sahaya bakıyor. Sahayı suluyor. Hastaneye gidiyor. Polise gidiyor. Federasyona gidiyor. Maç günleri kapı girişinde bilet kesiyor. 25 tane A takım, 20 tane genç takım futbolcusu ile uğraşıyor. Buna mukabil, 20 TL, üyelik aidatını ödemekten kaçınan bazı insanlar, kahve köşelerinde sizi hırsızlıkla suçluyor. Yapılacak iş değil bu.”

BİZİ HIRSIZ ÇIKARANLAR GENEL KURULA GELSİN

“Bizim yönetimi bırakma nedenimiz, kesinlikle maddiyata dayalı değildir. Eğer kulübünü seven bir kişi çıkacaksa, bilsinlerki para bittiği için bu işi bırakmıyoruz. Federasyon, belediye ve devletten katkı anlamında hiçbir yardım alınmamış ve futbolcuların yüzde yetmişinin, sezon yarısına kadar alacakları ödenmiştir. 15 gün içerisinde genel kurul yapılıp, mali rapor genel kurula sunulacak ve herkesin merakı giderilecektir. Başkanlığı üzülerek bırakıyorum. Kendi köyüne ve takımına sahip çıkmak isteyen, kahve köşelerinde ahkam kesip, bizi hırsız çıkarıp hesapları görmek isteyen varsa, 15 gün sonra kulüp lokalinde buluşalım.

YA SAHİP ÇIKACAKLAR YA DA SESLERİNİ ÇIKARMAYACAKLAR

“Ancak, günün sonunda eğer aday çıkmaz ve kulübün anahtarları kaymakamlığa verilme noktasına gelirse, kararımı yeniden gözden geçirebilirim. Ama kahve köşelerinde konuşma ile bu işlerin olmayacağını, kişisel hırsların kulübe zarar verdiğini ya herkes anlayacak ve bu kulübe sahip çıkacak, ya da seslerini çıkartmayıp, meydanı yapacak olanlara bırakacak.”

ALİ PİRO’YA TEŞEKKÜR EDERİM

“Kendi şahsım adına başkan Ali Piro’dan özür dilerim. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kendisi başkan olduğum ilk günden beri, maddi ve manevi her türlü desteğini bana vermiştir. Ama bazı başkanlar bahaneler bularak yardım etmemiş ve bize köstek olmuştur. Bunlar, günü geldiğinde genel kurulda konuşulacaktır.

KULÜBÜNÜ SEVEN BAŞKAN OLMAK İSTEYEN HERKESLE ÇALIŞIRIM

“Son olarak da görev yaptığım süre zarfında gerek Muhtar Mustafa Uzun ve oğlu Ramadan Uzun ve Uzun ailesine her zaman yanımda olan Divan Başkanı abim Ersan Kaşif ve kardeşim Gülhan Karaaziz’e teşekkür ediyorum. Kulübünü seven, başkan olmak isteyen, bizi yanında görmek isteyen, herkes ile çalışmaya hazırım. Ayrıca, bazı gerçeklerin ortaya çıkmasında, sütunlarını bize ayırarak yardımcı olan HABERCİ SPOR’a da teşekkür ederim.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı