Bireysel hatalar

Çetinkaya’nın risk alması oyunda tempoyu da artırdı ve her iki takım da orta sahayı kolay geçmeye başladı.

19. hafta açılış mücadelesinde aslında hedefleri o kadar da farklı olmayan Çetinkaya ve Göçmenköy karşı karşıya geldi. Çetinkaya alt sıralardan kurtulmak isterken, Göçmenköy ise alt sıralardan iyice kopmak için sahadaydı.

Karşılaşma orta saha mücadelesi şeklinde başladı ancak Mustafa Yaşınses’in çabalarıyla Çetinkaya biraz daha etkili olan taraftı. Mevlüt’ün kritik yerde kaptırdığı bir topta da kaleyi yoklayan Yaşınses’in vuruşunda top üst direkten geri geldi. İlk devre için kırılma anı bu oldu diyebiliriz. Bu dakikadan sonra oyun üstünlüğünü ele alan Göçmenköy, özellikle Erol ve Okoli ilen sağ kanattan geliştirdiği ataklarla rakip kalede tehlike yarattı. Bu ataklarda Kenneth ile golü bulurken bir topları da çizgiden çıkarıldı ve ilk devre Göçmenköy’ün üstünlüğünde sona erdi.

İkinci devreye Çetinkaya Toykan-Doğukan değişikliği ile başladı ve Hakan ile Yaşınses’i daha fazla ileriye göndererek hücumda daha fazla etkili olmayı amaçladı. Çetinkaya’nın risk alması oyunda tempoyu da artırdı ve her iki takım da orta sahayı kolay geçmeye başladı. Bu oyun tarzında süratli adamları olan Göçmenköy rakip kalede daha etkili olan taraftı. İki takım da pozisyon bulmasına rağmen özellikle Çetinkaya’daki bireysel hatalar Göçmenköy’ün çok net pozisyonlara girmesine neden olurken Göçmenköy bol keseden bu fırsatları harcadı fakat Çetinkaya rakibine ikram yapmaktan geri kalmayınca bu kez Kenneth cezayı kesen isim oldu.

Çetinkaya bu golle oyundan koptu derken bu kez Göçmenköy kalecisi Mustafa Dağman kornerde boşa çıkınca James topu filelere gönderdi ve takımını oyunda tuttu. Bu dakikadan sonra iki takımda da orta saha diye bir şey kalmadı ve hem Göçmenköy hem de Çetinkaya rakip kalede etkili akınlarda bulundu. Ahmet Hatay’ın topu üst direkten gelince ve Göçmenköy 2-1, 3-2 yakaladığı pozisyonları harcayınca maçın skoru da belli oldu.

Çetinkaya iyi başladığı mücadelede direğe takılınca direncini kaybetti. O kırılma anından sonra rakibi karşısında panikleyen ve bireysel hatalar yapan Çetinkaya, Mustafa Yaşınses’in de yorulup oyundan düşmesiyle hücum gücünün çoğunu kaybetti. Özellikle kaleci Kani ve savunma hattının panik havasında yaptığı hatalar, Toykan’ın yerine oyuna giren Doğukan katkı yapmak bir yana kaptırdığı topta ikinci golün yenilmesine mağlubiyetin ana nedeni oldu.

Göçmenköy daha az hata yaptığı mücadelede biraz daha becerikli olsa çok daha farklı bir skorla kazanabilirdi. Kemal Uçaner çok kötüydü hücumda takımın el freni gibi oldu. Kaleci Mustafa da iyi götürdüğü mücadelede yenilen golde boşa çıkarak önemli bir hataya imza attı.

Karşılaşmanın hakemi Emre Öztaşlı da bireysel hatalar kervanına uyarak mücadelenin son anlarında düdük çalmadan topu eline alan Emre’nin bu hareketini es geçerek penaltıyı vermedi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu