“Bin”ler havada uçuyor!

Avrupa tatilinin hayal olduğu KKTC’de astronomik uçak biletleri fiyatları, tatil için Türkiye’ye gitmek isteyenlerin canını yakıyor…

7 Temmuz 2019 - 08:53

Avrupa uçuşlarının yanına yaklaşılmadığı uçak bileti fiyatlarına bir de tatil rezervasyonlarının yüksekliği eklenince “Avrupa tatili hayal” oldu dedirten bir tablo ortaya çıkarken, Türkiye’nin belli dört noktasına tatil amaçlı uçmak isteyen vatandaş, cebinden yüklü miktarda parayı çıkarmayı da göze almak zorunda kalacak.

Yıllık tatil iznini Temmuz ayının ilk hafta sonundan yani 6 Temmuz’dan başlatmak isteyen tatilciler, seçtikleri Türkiye’nin dört belli noktasına 6 Temmuz-13 Temmuz tarihleri arası en ucuz gidiş-dönüş 476 TL’ye uçarken, en yüksek de 4 bin 638 TL’ye uçacak.

BALAYI ÇİFTLERİ ROTASIZ KALDI

Düğün sezonunun da açılması ile birlikte balayı çiftlerinin de akıllarını kurcalayan yüksek uçak bileti fiyatları, neredeyse evli çiftlerin korkulu rüyası haline gelerek, evlendiklerine pişman edecek boyutta. Avrupa’da balayının hayal olduğu yeni evli çiftlerin rotası, Türkiye’ye de dönse durum yine hiç iç açıcı görünmüyor.

EN DÜŞÜK 476 TL, EN YÜKSEK 3 BİN TL

Özellikle yazlıkçıların vazgeçilmez adreslerinden olan Antalya’ya uçuş yapmak isteyenler bir değil iki defa düşünecek. 6-13 Temmuz tarihleri arası Antalya’ya gidiş-dönüş uçmak isteyenler en düşük 476 TL ödeyecekken, en yüksek ise 3 bin 336 TL ödemeyi göze alacak.

İSTANBUL TATİLİ CAN YAKACAK

Günübirlik tatil ya da iş amaçlı sık olarak uçulan İstanbul biletleri ise cep yakıyor. Binleri bulan uçak bileti fiyatları vatandaşların da tepkisine neden olurken, birden bire kat be kat artan uçak fiyatları yolcuları iki defa düşünmeye itti.

İstanbul’a 6-13 Temmuz tarihleri arasında gitmek isteyenler ise en düşük 543 TL, en yüksek bin 732 TL’yi ceplerinden çıkartmak durumunda kalacak.

ANKARA’NIN YOLLARI GÖRÜNMEYECEK

Yine aynı tarihlerde Türkiye’nin başkenti Ankara’ya uçmak isteyenler ise en düşük 992 TL, en yüksek 2 bin 698 TL’lik bilet fiyatlarına razı olmak durumunda kalacak.

ADANA DÖRT BİNLERDE UÇUYOR

Adana’ya uçmak isteyen yolcular ise gidiş-dönüş en düşük 547 TL ile en yüksek 4 bin 638 TL’lik biletlerle yolculuklarını gerçekleştirebilecekler.

Kuzey Kıbrıs’tan uçağın kalkması ile inmesinin neredeyse bir olduğu Adana uçak bileti fiyatlarının yüksekliği vatandaşta da şaşkınlık yarattı.

6-13 TEMMUZ/GİDİŞ-DÖNÜŞ FİYATLAR

Ercan-İstanbul

Gidiş-Dönüş En Düşük: 543 TL
Gidiş-Dönüş En Yüksek: 1.732 TL

Ercan-Ankara

Gidiş-Dönüş En Düşük: 992 TL
Gidiş-Dönüş En Yüksek: 2.698 TL

Ercan-Antalya

Gidiş-Dönüş En Düşük: 476 TL
Gidiş-Dönüş En Yüksek: 3.336 TL

Ercan-Adana

Gidiş-Dönüş En Düşük: 574 TL
Gidiş-Dönüş En Yüksek: 4.638 TL

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı