BEYİNLERDEKİ VİRÜSLER DAHA TEHLİKELİ

Hey! Hüseyin RUSO hocam eminim beni duyuyorsun, görüyorsun.

Yolun sonuna geldik galiba…

Yıllarca mücadele veren, her yönden ezilen, gündüzleri öğrenci olarak okula gidip, geceleri ise mücahit olarak mevzilere gidip bu adada Türklüğün devamını sağlamak için canlarını veren dedelerimiz, babalarımız, abilerimiz sizlere soruyorum sizler bunun için mi savaştınız bunun için mi gençliğinizi feda ettiniz?

Hey! Hüseyin RUSO hocam eminim beni duyuyorsun, görüyorsun. Sen bu hallere geleceğimizi bilseyin o kurşunu yermiydin acaba? Şimdi bu halkın ne durumlara getirildiğini görüp “Ben bunlar için şehit olmadım” demek hakkın değil mi?

Siz bizi ne hallere getirdiniz böyle? Tam bir keşmekeş, karışık içinden çıkılmaz bir hale soktunuz Kıbrıs’ın KUZEYİNİ… Hiç mi üzülmüyorsunuz, hiç mi vicdanınız sızlamıyor?

1974’den itibaren tam tamına 46 yıl geçti… 1978 yılında kurulan tek donanımlı denilen Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi için 46 yılda ne yaptınız acaba? Yıllarca doktorlarımız sizleri uyardı, hatta dayanamayıp istifa eden çok iyi doktorlarımız bile oldu. “Bu hastane yetersiz” denildi. “Yenileyin” denildi, “Yenisine ihtiyaç var” denildi. Ama duyan olmadı. “Yapılacak” denildi. Hep lafta “Yapacayık, proje çıktı ,eeee para yok ne yapalım” falan filan birçok bahaneler… Sonunda hastane de dayanamadı ve yandı.  Şu ana kadar 2 ölü ile atlattık ama hastanemiz maalesef gitti. Şimdi ne olacak? bilen var mı? Tedbirler alınmış deniyor  da neyin tedbirini aldınız acaba?  yanmaması için tedbir alsaydınız ya… Aklınız neredeydi bu kadar zaman?

İyi kötü bir hastanemiz vardı onu da bitirdiniz….

Bizim KKTC hep seçim dönemlerinde canlanır, hem de öyle bir canlanır ki sanki Dubai olacak, ama hep sanal, hayali olarak canlanır.

Bir bakarsınız seçim döneminde yollar yapılacak, hastaneler yapılacak sözleri verilir.

Bir bakarsınız yeni trent ,10 bin kişiye  toplu konut projesi sözleri, peki yapılacak konut sayısı 3 bin 500 tane. Herhalde her aileyi 3 kişi hesaplayıp 10 bin kişi dediler ne şahane bir hesap ama. Bu projenin finansmanı kim,para nerde, hazır mı bu para bilen yok.

Bir bakarsınız İngiltere direkt uçuş yapacakmış KKTC’ye, direkt ticaret başlayacakmış. Hatta KKTC’’nin Dubai bile olacağını söyleyenler var.

Bence tüm halk olarak elimizi taşın altına koyma zamanı geldi. Tüm vekilller sizlerde hele hele o çok aşırı milliyetçi vekillerimiz var ya  kendilerini bilir onlar, bağışlayın  5 yıllık maaşlarınızı bakalım. Bizler de tüm halk olarak elimizden gelen maddi yardımı yapalım hep beraber. YENİ HASTANEYİ BİZ YAPALIM. Her şeyi Türkiye’den beklemeyelim. Yani bunu bile yapamayacak kadar aciz miyiz biz?

Gelelim Rum tarafına… Corona virüsü bahanesi ile kapıları geçici olarak kapatma kararı aldı.

Şaşarım bu Rumlara.  Yani kapıları kapatmakla veya sınırlamakla Corona virüsünün geçişini mi engelleyecek? Yani corona virüsünün pasaportu  mu var da kapılardan mı geçiyor güneyden kuzeye veya kuzeyden güneye? Ki hala daha Kıbrıs Adasının tümünde bu virüs yokken anlamış değilim. Bizi aptal mı zannediyorlar? Tüm mesele Türkiye’nin mültecilere Avrupa kapısını  açması. bizim’’ Maraş’ta yaptığımız saçma sapan  güç gösterisi’’  ve Türkiye’nin Akdeniz’de dolaşan savaş gemilerine karşı yapılan  saçma ve sonuçsuz kalacak eylemdir diye düşünüyorum…

Hem Türk tarafı hem Rum tarafı, bu ada hepimizin ‘’kapıları kapatmakla’’ bir yere varamayız. Diyalogla bir çözüm yapmak varken birbirimize yürümek birbirimize varmak varken neden birbirimizden uzaklaşmayı seçiyoruz? Neden her  şeyi zora sokuyoruz? Her iki taraf da çok acılar çekti. Artık her iki tarafın siyasileri artık bir akılda buluşun bir çözüme gidin.  Yoksa zannetmeyin kapıları kapatmakla corona virüsünü engelleyeceksiniz.

Unutmayın bu ada çok küçük ama bu corona virüsü bu ada için çok büyük ve çok hızlı. İnşallah gelmez diyorum. Gerçi bu adayı öldürecek virüs  corona virüsü değil   her iki taraftaki siyasilerin  beyinlerindeki kin ve nefret dolu  virüsler öldürecek bu aday ama hala farkında değiller.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu