Bayrak hırsızı aranıyor

Okul müdürü hırsızlığı bir Rum’un yaptığını iddia ederken, soruşturmayı yürüten polis, “kesin değil” dedi.

12 Eylül 2019 - 08:12

Bahar Uygur –

Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu Müdürü Sözer Özkaramehmet, sosyal medyada okulun güvenlik kamera görüntülerini paylaşıp okuldaki Türkiye bayrağı ve Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş’ın posterinin pazar günü ayine gelen bir Rum tarafından çalındığını iddia etti.

Kamera görüntülerinde bir kişinin okulun avlusunda bulunan Türkiye bayrağının direkten indirdiği ve okul koridorunda bulunan panolardan posteri aldığı görülüyor.

Özkaramehmet, paylaşımda 45 yıl aradan sonra pazar günü Akdoğan’da ayin yapan Rumların daha sonra okuldaki bayrak ve posteri aldığını iddia ederek görüntüleri gerekli mercilere verdiğini belirtti.

Özkaramehmet, Polis Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na da gerekli yazıları yazdığını ifade etti.

“RUM OLDUĞU KESİN DEĞİL”

Polis Basın Subayı olayın bilgilerine geldiğini ve soruşturma başlattıklarını, şahsın kimliğini görüntülerden tespit etmeye çalıştıklarını bildirdi.

Polis, şahsın Rum olup olmadığının henüz bilinmediğini ve soruşturmanın devam ettiğini belirtirken, Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif ise konunun polis soruşturmasında olduğunu, konuyla ilgili konuşmanın yanlış olacağını ifade etti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı