Başkentte “Atatürk” coşkusu

Geleneksel olarak düzenlenen 27 Aralık Atatürk Yol Koşuları dün başkent Lefkoşa’da gerçekleşti

28 Aralık 2019 - 11:09

Geleneksel olarak düzenlenen 27 Aralık Atatürk Yol Koşuları dün başkent Lefkoşa’da gerçekleşti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Atletizm Federaysonu işbirliğinde yapılan yarışlar İlkokul (Küçükler), Ortaokul (Yıldızlar), Lise (Gençler) ve Büyükler olmak üzere 8 ayrı kategoride gerçekleşti.

Küçüklerde kızlar 800 metre, erkekler 100 metre, yıldızlarda kızlar 1.500 metre, erkekler 2.000 metre, gençlerde kızlar 2.000 metre, erkekler 3.000 metre, büyüklerde ise kadınlar ve erkekler 8.000 metrede ter döktü.

Tüm kategorilerde yaklaşık 350 kişinin koştuğu yarışlar sonunda bireysel ve takımsal klasmanda dereceye girenler belli oldu.

Kadınlarda tek koşusu olan Mine Devrim yarışı tamamlayarak birinci olurken genç erkekler kategorisinde ise Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencisi İbrahim Safa eli kırık ve alçıda olmasına rağmen yarışı 6. tamamlayarak özel ödüle layık görüldü.

Yarış sonunda dereceye giren sporculara madalyaları ve takımlara kupaları Eğitim Ortak Hizmetleri Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun, Okul Sporları Amiri Ertup Nasıroğlu ile birlikte okul sporları birimi uzmanları ve beden etğimi öğretmenleri tarafından takdim edildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı