Başkan Soyer çark etti

Türkiye'de yanlı ve yanlış olarak kamuoyuna yansıtılan ve bu nedenle Soyer'in yalanladığı röportaja ilişkin ses kaydını yayınlıyoruz.

Haberci gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gizem Özgeç’in, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile makamında gerçekleştirdiği röportaj sonrası kaleme aldığı ve 14 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” haberi Türkiye medyasında geniş yer bulurken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer eleştiri yağmuruna tutuldu.

Soyer’in, “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” açıklamalarına gelen yoğun tepkiler ve Başkan Soyer’in, “Söz konusu açıklamayı yaklaşık 2 yıl önce yaptığı” yönündeki açıklamasına, açıklık getirmek ve cevap vermek adına, 10 Ekim 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen röportajın ses kaydını, gazetecilik ahlakı ve yayın ilkelerimiz doğrultusunda, tek bir kelimesine dahi dokunmadan tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

İşe Haberci’nin 14 Ekim 2019 Pazartesi günü, sürmanşetten verdiği “Kıbrısı Kıbrıslılara Bırakalım” başlıklı haberiyle ilgili kamuoyunda yer alan yanlı ve yanlış açıklamalara yanıt olarak yayınladığı ses kaydı…

Diğer Haberler

Başa dön tuşu