Basın-Sen’den basın emekçilerine gıda yardım paketi

Basın-Sen, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Belça Süpermarket tarafından hazırlanan gıda yardım paketlerinin öncelikle mağdur edilen basın emekçilerine dağıtılacağını açıkladı

10 Nisan 2020 - 12:29

Basın-Sen, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Belça Süpermarket tarafından hazırlanan gıda yardım paketlerinin öncelikli olarak yasalara aykırı işten çıkarılan veya ödeneksiz izne çıkarılan basın emekçilerine verileceğini açıkladı.

İlerleyen süreçte gelecek katkılarla bu yardımın genişletilerek tüm basın mensuplarına dağıtılacağını kaydeden Basın-Sen’in açıklaması şöyle:

“İçerisinden geçtiğimiz bu zor süreçte toplum olarak üzerimize düşen en önemli görev dayanışmadır. Bu bağlamda sendikamız aracılığıyla üyelerimizle birinci dayanışma paketine ilk destek Vakıflar İdaresi’nden gelmiştir. Belça Süpermarket ile yaptığımız anlaşma gereği sendika olarak bizlerin de gücü yettiğince hazırlanan ilk elzem gıda yardımı paketleri öncelikli olarak yasalara aykırı bir şekilde işten durdurulan veya ödeneksiz izne çıkartılan basın emekçilerine verilecektir. Sonrasında ise gelecek katkılarla dayanışmamız büyüyecek ve tüm basın emekçilerine yayılacaktır. Unutma! Yalnız değilsin, yalnız değiliz, birlikte paylaşıp birlikte mücadele edeceğiz. Gün şimdi dayanışma, gelecek ise mücadele günüdür.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı