Basın Günü resepsiyonunda ödüller sahiplerini buldu

Kıbrıs Türk basınının 130’uncu yaşı Gazeteciler Birliği'nce düzenlenen resepsiyonla kutlanırken, gecede meslek ödülleri de sahiplerini buldu.

11 Temmuz 2019 - 22:44

Bugün 11 Temmuz Basın Günü….

Kıbrıs Türk basınının 130’uncu yaşının kutlandığı bugün Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) resepsiyon düzenledi.

Resepsiyonda birliğin 2019 yılı başarı ve teşvik ödülleri ile meslek onur ödülleri de verildi.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nce “Genç Yetenek Özel Ödülü”ne layık görülen Haberci gazetesi muhabiri Özlem Çimendal da gecede ödülünü aldı.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Kompleksi’nde yer alan resepsiyona birlik üyeleri ve basın kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, bakanlar, siyasi parti temsilcileri ile Kıbrıs’ta bulunan yabancı ülke büyükelçileri ve gazeteciler katıldı.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu gecede yaptığı konuşmada Kıbrıs Türk basınının hayatın anlamı olduğunu söyledi ve basına sahip çıkılmasını istedi.

Resepsiyona katılan Başbakan Tatar da konuşmasında basın özgürlüğü üzerinde durdu. Tatar, Kıbrıs Türk basınının haksız rekabet altında olduğunu da dikkat çekti ve hayata veda eden gazetecileri rahmetle andı.

Cumhurbaşkanı Akıncı da basının önemine işaret ederek eleştiri ile sövgünün ayırt edilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı konuşmasında kuzey ve güney arasındaki GSM operatörlerinin uyumlaştırılmasına da değinerek bunun çok önemli bir olay olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından KTGB’nin 2019 yılı başarı ve teşvik ödülleri ile meslek onur ödülleri takdim edildi.

Resepsiyonda Lefkoşa Türk Belediyesi Orkestrası da müzikleriyle geceye renk kattı.

(BRT)

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı