Bakanlıkla uzlaşı sağlandı

Bağımsız Şoför Okulları ve Sürücü Kursları Birliği’nin, geçtiğimiz gün yaptığı eylem olumlu sonuç verdi.

Bağımsız Şoför Okulları ve Sürücü Kursları Birliği’nin, geçtiğimiz gün sınav yerlerindeki sıkıntıların çözülmesi için yaptığı eylem olumlu sonuç verdi. Birlik Başkanı Emirzade Tilki, Haberci’ye yaptığı açıklamada, Ulaştırma Bakanlığı ile anlaşma sağlandığını ve Alayköy sanayi bölgesindeki eksikler giderilene kadar, sınavların Ortaköy’de yapılacağını söyledi. Tilki, bakanın kendilerini aradığını, görüşmeye gittiklerini ve uzlaştıklarını ifade etti.

 “SINAVLAR ORTAKÖY’DE OLACAK”

Başkan Tilki, Alayköy sanayi bölgesinde tuvalet, tabela ve yol çizgileri olmadığını hatırlatarak, düzenlemeler yapılana kadar sınavların Lemar’ın arkasında yapılacağını belirtti. Müfettişlik ofisinin daha önce Ortaköy’de olduğunu dile getiren Tilki, ofisin KTHY binasının civarında kalacağını kaydetti. Tilki, “Bir iki haftaya kadar, yani sanayi bölgesi tamamen düzenlenene kadar kamyon ve otobüs sınavları Ortaköy’de olacak” dedi.

“SINAVLAR PAZARTESİ BAŞLAYACAK”

Tilki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cuma gününe kadar sınavları askıya aldığımızı söylemiştik. Dersler zaten devam ediyor. Pazartesi’den itibaren de sınavlarımızı yapacağız. Ayrıca sanayide gözlemlediğim kadarıyla insanlar soldan değil sağdan gidiyor. Salı günü orada sınav yapıldı ve müfettişlerin bir tanesi tehlike geçirdi. Bir kepçe ile çarpışıyordu. Bizim müfettişlerimizin bakanlığa şikâyette bulunması, bizim açımızdan da iyi oldu.”

“YANLIŞ YANSITILDI”

Yapılan eylemin farklı yansıtıldığını söyleyen Tilki, “Sanki biz tüzükler karşısında eylem yaptık ama tüzükler karşısında yapsak, ada genelinde yapardık. Biz sadece Lefkoşalılar olarak yaptık. Olayı saptırmasınlar” dedi. Tilki, tüzükler konusunda avukat ile önceden bakanlığa gittiklerini ve kendilerine 9 taneden 6 tanesinin düzenleneceğinin sözünü verdiklerini ifade etti.

“SAVCILIK GÖRÜŞÜ ALINACAK”

Tilki, bakanlığın bu konuyla ilgili tekrardan kendilerini çağıracağını ve çağırdıktan sonra savcılık görüşü alınacağını söylediğini belirtti. Tikli, “Bizim için sevindiricidir çünkü gerçekten şoför okulları gözüyle bakmıyorum. Bazı tüzüklerin sadece şoför okullarına değil, topluma da çok ciddi zarar vereceğini biliyoruz çünkü birilerinin ağzı ile yazıldı” dedi. Ayrıca Tilki, Bakanı Tolga Atakan’a ve diğer bakanlık yetkililerine uzlaşı sağlandığı için teşekkür etti.

 “TÜZÜĞÜ DOKTOR HAZIRLAMIŞ”

Konuyla ilgili olarak Tilki, şu örneği verdi:

“Mesela, yaş itibari 65 diyor. 65 yaşından sonra orada eğitim yapamayacakmış şoför okulu sahibi. Ben bakanlığa bu tüzüğü kim hazırladı diye sordum. Bana bir doktor vasıtası ile hazırlandığını söylediler. Peki dedim, bir doktor 65 yaşına geldiği zaman ve sağlığı yerindeyse, sağlık raporunu getirirse, doktorluğuna devam eder mi diye sordum, eder dediler. Özel sektör olmamıza rağmen vereceği zararın ne olduğunu sordum, hepsinin ağzı açık kaldı.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu