Bakanlardan yeni yıl mesajları

Yeni yıla dolayısıyla siyasiler mesajlar yayımlıyor.

Yeni yıla girmeye çok az süre kala siyasilerden iyi dilekler içeren yeni yıl mesajları gelmeye başladı.

Bu kapsamda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu mesaj yayımladı.

SUCUOĞLU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, çalışma yaşamında mevcut sıkıntıları aşma yönündeki iyi niyetli yaklaşımlarını sürdürerek, çözümler bulmaya devam edeceklerine işaret etti.

Sucuoğlu, 2020 yılının, ülke ekonomisini yükseltmek ve Kıbrıs Türk halkının refahını sağlamak amacıyla Bakanlık olarak çalışmalarını yoğun olarak sürdürecekleri, gelişen ve büyüyen güçlü KKTC için önemli bir yıl olacağını vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nun yeni yıl mesajı şöyle;

“Acı ve tatlı gelişmelerin yaşandığı 2019 yılını geride bırakırken, yeni umut ve beklentilerle 2020 yılını karşılamaya hazırlanıyoruz. 2020 yılının, daha güzel ve daha güçlü bir ülke yaratma hedefiyle, halkımızın refah seviyesini artıracak projelerimizin birer birer hayata geçeceği bir yıl olması en büyük beklentimizdir.

2019 yılında, kayıt dışılığın önüne geçilmesi, , sertifikalı işgücünün yetişmesi ve işsiz KKTC vatandaşlarının iş gücü piyasasına dahil edilmesi amacıyla önemli projeler gerçekleştirdik, ilgili paydaşlarla önemli protokollere imza attık.

Bakanlığımıza bağlı Çalışma Dairesi, Sosyal Sigortalar ve İhtiyat Sandığı Dairesi’ndeki otomasyon sistemini güçlendirerek vatandaşlarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet vermenin önündeki engelleri azalttık.

İş Sağlığı ve güvenliği alanında, İnşaat İşlerinde İSG Tüzüğü, İSG Hizmeti Veren Kişilerin Sertifikalandırılması ve Kuruluşların Yetkilendirilmesi Tüzüğ ile İşyerinde Risk Değerlendirilmesi Esasları Tüzükleri hayata geçirerek, yasal mevzuatta yaşanan eksiklikleri giderdik.

Genel sağlık sigortası uygulamalarının hayata geçirilmesi amacıyla, Türkiye Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile imzaladığımız mutabakat zaptı çerçevesinde, sağlık alanında tam otomasyona geçilmesi amacıyla alt yapı çalışmalarına başladık. İşveren ve işçilerin buluşacağı İŞ-BUL sisteminin tüm alt yapı çalışmalarını
tamamlayarak pilot uygulamaya geçtik.

Yeni yılda da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için disiplinli ve üretken bir şekilde daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın yeni yılını kutlar, başta Ülkemiz ve Anavatan Türkiye olmak üzere; 2020 yılının bütün insanlık için huzur, refah, sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu bir yıl olması temennisiyle, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

PİLLİ

Sağlık Bakanı Ali Pilli, 2020 hedefinin hem sağlık çalışanlarının, hem de vatandaşların memnuniyetini artırarak, yola devam etmek olduğunu belirtti.

Pilli yeni yıl mesajında, bir yılı daha geride bırakıp, umutlarla yeni bir yıla daha girmeye hazırlandıklarına işaret etti.

Ali Pilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“En kıymetli hazinemiz olan sağlığımız, sadece kendimize değil, sevdiklerimize, ülkemize ve tüm topluma karşı en önemli sorumluluklarımız arasındadır. Sağlık alanında 2020 yılında da bütün paydaşlarımız ile birlikte daha ileriye gideceğimizden sorunları el birliği ile aşacağımızdan kuşku duymamaktayım. 2020 Yılında hedefimiz hem sağlık çalışanlarının hem de vatandaşların memnuniyetini artırarak yola devam etmektir.

Hedeflerimiz, hastanelerdeki altyapı sıkıntısını gidermek, Güzelyurt Hastanesi’nin 2020 yılında bitirilmesi, Girne’ye yeni bir hastane kazandırmaktır. Bunun yanında Lefkoşa yeni hastanesinin inşaatına ise 2020’de başlamayı, otomasyon sisteminin bu yıl içinde yüzde yüz çalışır duruma getirilmesini hedefliyoruz.

Hepimizin gelecekle ilgili hayalleri ve planları bulunmaktadır. Bunların gerçekleşmesindeki en önemli unsur sağlığımıza değer vermek ve onu korumaktır. Sağlığın en iyi noktaya gelmesi için hükümet ve bakanlık olarak hedeflerimizi koyduk ve en kısa sürede devreye girmesi için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.

Yeni yılın sağlık çalışanlarımıza, vatandaşlarımıza ve insanlığa sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini, sevdikleriyle birlikte herkesin hayırlı ve bereketli bir yıl geçirmesini diliyorum”

ÇAVUŞOĞLU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 2020 yılı için eğitime yeni hedefler, çağdaş uygulamalar koyduklarını belirtti.

Yeni yılda da eğitim ve kültür adına sorumlulukla hareket edeceklerini dile getiren Çavuşoğlu, “Bu heyecan bizleri daha dinamik ve azimli kılıyor” dedi.

Eğitim Bakanı yayımladığı yeni yıl mesajında,“2020 yılına gireceğimiz şu günlerde, ümitlerimizi, heyecanlarımızı, beklentilerimizi yeniliyor; yepyeni hedefler koyuyoruz. Başta eğitim camiası olmak üzere, halkımızın yeni yılını kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu, yeni yılın öğrencilere, öğretmenlere, eğitim çalışanlarına, velilere, ülkeye, millete ve insanlığa sağlık, mutluluk, başarı, kardeşlik, huzur ve esenlik getirmesini diledi.

Nazım Çavuşoğlu, halkın yeni yılını kutladı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı