Bakan Pilli soruları yanıtladı

Sağlık Bakanı Pilli, sağlığın önemine işaret ederek, hükümetin mevcut sağlık sistemini daha ileriye taşımak için çalıştıklarını anlattı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Bütçede sağlığa ayrılan payın yüzde 7 olduğunu işaret eden Pilli bütçenin yetersiz olduğunu kaydetti.

Bakan Pilli, az olan bütçe olanaklarına rağmen yapılabilecekler olduğunu vurgulayarak “Sağlığı daha ileriye taşımak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

“SAĞLIKTAKİ EN BÜYÜK SIKINTILARDAN BİRİ ALTYAPI EKSİKLİKLERİ”

Sağlıktaki en büyük sıkıntılardan birinin altyapı eksiklikleri olduğunu ifade ede Sağlık Bakanı Pilli, hastanelerin mutlaka yenilenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Lefkoşa’ya yeni bir hastane yapılmasının önemine işaret eden Pilli mevcut hastanenin de “yardımcı bir hastane” olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Yeni devlet hastanesi yapımı ile ortada hazır bir proje olmadığını söyleyen Bakan Pilli “Düşünülmüş ancak ortada somut bir proje oluşturulmuş değil” ifadelerini kullandı.

Bizim amacımız Lefkoşa’da 2020’de yeni Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin temellerini atmaktır” diyen Pilli bu yönde girişimleri olduğunu açıkladı.

Önceliklerinin Güzelyurt Hastanesi’nin de yarım kalan projelerinin tamamlanması olduğunu ifade eden Pilli, 9 Aralık’a kadar, ihaleye çıkılabilecek kadar projelerinin hazır durumda olacağını belirtti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı