Baf’ın başına, “Düz”kaya düştü

“Tuzu Kuru” Baf Ülkü Yurdu arasında dün Çatalköy’de oynanan karşılaşmada gülen taraf Düzkaya oldu.

2019-20 futbol sezonu sonu “Lig sıralamasını”; 15 ve 16. sırada tamamlayan takımların “Doğrudan Düşeceği”. 11, 12, 13 ve 14. konumda olan 4 takımın da,“Play-out” oynayacağı. Takımların sezon sonundaki nihai puanlarının, “Play-Out” mücadelesinde önem kazanacağı. (Zira; 11,12,13 ve 14.sıradaki takımların aldığı puanlar 2’ye bölünür ve takımlar mücadeleye bu puanlarla başlar) Tarafsız sahada, tek devreli lig usulü 3’er maç oynayan takımlardan en az puan alan 1 takımın “Düşeceği” ve bu suretle de küme düşen takım sayısının 3’e yükseleceği, “Telafisi olmayan” K-Pet Süper Ligi’nin, ikinci devre ilk hafta karşılaşmaları çerçevesinde, ilk etapta hedefinin; “Doğrudan Düşmek” sınırından bir an önce uzaklaşarak, “Play-Out potasına dâhil olmak” ve sergileyeceği “İstikrarlı” performans ile de, “Umuda Yolculuğunu” sürdürmek, “Olması Gereken”, 8 puanla sonuncu konumda olan Düzkaya ile 24 puanla 7. sırada bulunan, “Tuzu Kuru” Baf Ülkü Yurdu arasında dün Çatalköy’de oynanan karşılaşmada gülen taraf Düzkaya oldu.

Karşılaşmayı 3-1 kazanarak puanını 11’e yükselten Teknik Direktör Mustafa Borataş’ın talebeleri olan Düzkaya, bu suretle geleceğe yönelik “Güven Tazelemiş” oldu.

Kalite olarak vasatın altında seyreden “Düşük tempolu” oyunun ilk devresine, her iki takım da “Kontrollü” başladı. Organize ataklarla rakip kalede gol pozisyonu üretmekten ziyade, kalelerini gole kapatmak üzerine yoğunlaşarak, takım oyunundan uzak, bireysel becerinin ön plana çıktığı bir futbol ortaya koydular. Gerek Düzkaya ve gerekse de Baf Ülkü Yurdu’nun bu süreçte orta alanı kontrolleri altına alamaması, bloklar arasında geniş boşlukların doğmasına neden oldu. Ve bu nedenle de müsabaka, takım oyunundan ziyade, pozisyon sıkıntısı çekilen yavan ve kısır “Orta alan mücadelesine” dönüştü. Nitekim, 36.dakikada Keita ve 44.dakikada Yunus’un attığı goller, organize ataklardan ziyade, karambol pozisyonlardan oluştu.

Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçmesine rağmen, ilk devresi 2-0 Düzkaya lehine kapanan karşılaşmanın 2.devresine, ev sahibi takım ilk devreye nazaran daha süratli ve daha derli toplubaşladı. Dakikalar ilerledikçe de, oyunu rakip alana yıkan, baskı kuran, sürekli arayış içerisinde olan ve mücadele gücü yüksek bir tempoda sürdürdü. Bunu karşılığını da,65.dakikada Bekir’in ayağından kazandıkları penaltı golü ile gördü.  81.dakikada Kossi ile gelen BÜY golü ise, karşılaşmanın 3-1Düzkaya lehine sonuçlandığını tescilden öteye gitmedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu