“Babalarını potaya koydular, elenmemin sebebi o’dur!”

Survivor 2020'ye katılan Ceyhun Uzun, acun medyaya konuştu

6 Nisan 2020 - 23:46

Ceyhun Uzun. Türkiye onun hikayesiyle Survivor 2020’de tanıştı. İngiltere’de polislik yapan Ceyhun’un hayatı sayısız başarıyla dolu. Neler mi bunlar? İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru, 2 olimpiyat derecede BELL Triatlon derecesi, yılın polisi ünvanı, Kensington Sarayı’na davet, Londra’dan Paris’e bisiklet turu. Bu liste uzayıp gidiyor…

Ancak Ceyhun’un yüreklere dokunan hikayesi başka. O kızını kanserden kaybetmiş bir baba. 2016’da, 20 yaşında hayata gözlerini yuman Tanyel’in babası. Eminiz ki kimse Survivor parkurundaki kumların üzerine çizilen kalbi ve o kalbin içine oturtulan ‘T’ harfini unutmayacak.

İşte sorularımızı içtenlikle yanıtlayan Ceyhun’un, Survivor izleyicileri için yaptığı açıklamalar…

“KIZIM HER BİTİŞ ÇİZGİSİNDE BENİ BEKLİYORDU”

Hikayeniz milyonların yüreğine dokundu. Kızınız Tanyel’i yarışma boyunca yanınızda hissettiniz mi? O mu size güç verdi?

Benim canım kızım her saniye, her dakika kalbimde yaşıyor.

Onu hiçbir zaman unutamam. Yarışma boyunca gülüşünü ve enerjisini bana göstererek, bitiş çizgilerinde daima bekledi babasını.

Parkur alanına kalp çizerek, kızınızın adının baş harfini yazmanız hepimizi çok etkiledi. Neydi o anın sırrı?

O yarış başlamadan önce kazanacağımı biliyordum. Rakip kim olursa olsun farketmezdi. Çünkü Tanyel’in yanımda olduğunu hissettim, bana enerji verecekti. Ve kalbi çizerken Tanyel kulağıma fısıldadı, “Baba unutma ortaya T harfi çiz. Seni çok seviyorum ve seninle gurur duyuyorum.” Takım arkadaşlarım yanıma gelmek istedi ama beklemelerini söyledim. Çünkü o an kızımla yalnız kalmak istedim. O yarışı kızıma armağan ettim…

Adanın da babası oldunuz. Nasıldı ada hayatı? Sizin gözünüzden dinlesek…

29 sene polislik yaptım. Zor olaylar ve tehlikeli anlar geçirdim çokça. 2013 ile 2016 yılları arasında Tanyel kanserle mücadele etti ve çok zor günler yaşadım. İşte zor olan bunlar, ada hayatı değil. O yüzden bana kolay geldi. Bir de ruhsal olarak kuvvetli olduğum için ayakta durdum hep, açlığa dayandım. Güzel de yarıştım. Ara sıra kritik oyunlar kazandım. Bu tecrübelere sahip olduğum için artık bana hiçbir şey zor gelmez. Güçlü sporcularla yarışmak beni hiç etkilemedi. Devamlı pozitif olmaya ve takımıma destek vermeye çalıştım. Her parkurda da yarıştım.

Parkurlara gelirsek… Zorlandığınız, isyan ettiğiniz dönemler oldu mu?

Evet, su yarışında kayarken kaydırakta kaldım ve aşağı inemedim. Başlarken hata yapmıştım çünkü. Koşarak atlamalıydım. O yüzden Berkan çok önde gitti ve o yarışı kaybettim. Üzüldüm ama sonra toparlandım. Kendi kendimi suçladım.

Erken elendiginizi düşünüyor musunuz? Daha devam etmek ister miydiniz?

Evet, devam etmek çok istiyordum. Haftalar geçtikçe daha da hızlanıyor ve güçleniyordum. Çok dikkatli yarışıyordum. Açtım ama pes etmedim ve daima takımıma moral verdim. Açıkçası erken elendim ve bunu beklemiyordum. Çünkü ben takımın babasıydım. Hem parkurda hem adada onlara elimden gelen her şeyi yapıyordum. O yüzden babalarını potaya koymaları beni üzdü. Birleşmeye kadar gidebilirdim. Ama kısmet, buraya kadarmış.

Sizin bakış açınızla takım arkadaşlarınızı dinlemek isteriz…

Hepsini kendi çocuğum gibi sevdim, korudum, sahiplendim. Hepsi değişik yaş, tecrübe ve karaktere sahip. O yüzden herkese eşit yaklaştım, saygı duydum. Kırılmadan veda ettim ve kucakladım. Tabii beni kızdırdıkları günler de oldu ama ben hiç alınmadım. Çünkü Survivor’a kendimi hazırlayarak gittim. Açlık, sıcak ve zor parkurların bizleri beklediğini biliyordum. Anlayışımı hiç bırakmadım. Unutmayalım, herkes kazanmak ve finale gitmek istiyor orada. Arkadaşlarımdan Burak çok efendi ve sakin bir çocuk. Meryem ise finali görmesi gereken, temiz kalpli bir insan. Yasin’e gelirsek, çok çalışkan ve parkurlarda da iyi mücadele etti ama bazen çok konuşuyor. Cemal Can hepimizi güldürüyordu adada. Ersin Korkut ve Parviz’i de çok sevdim. Süper insanlar. Ama favorim Berkan. Çok iyi yarışçı ve efendi.

Sizden çok iyi performanslar izledik. Bir oyunda Sercan’ı yenmenize rağmen ipi bırakmadınız, neden?

O yarış çok önemliydi benim için. Çünkü oyunun başından sonuna kadar kızımı hissettim. Bana güç vermişti. O yüzden ipi bırakmak istemedim. Survivor’da gönüllerde iz bırakmamı sağlayan Tanyel’di. Onun gülüşünü de herkes tanıdı artık.

6 dünya şampiyonluğu olan Parviz’i geriden gelmenize rağmen yenmeyi de bildiniz, Ersin karşısında süper atışlar yapmayı da. Hangi isimlerle yarışırken zorlandınız?

Evet, güzel ve eğlenceli yarışlar çıkardım. Bir de unutmayalım, onlar benden kaç yaş küçük ve sporcular. En çok açlık ve sıcağın bastırdığı yarışlarda zorlandım. Yoksa yarışmacılar beni zorlamadı. Kiminle yarışırsam yarışayım fark etmedi benim için, korkmadım. Bazen takımım bana pek güvenmiyordu ama ben kendime ve takımıma hep güvendim.

Son dönemde bazı takım arkadaşlarınız sizi performansınızdan dolayı eleştirmişti. Gitmenizi mi istediler? Bunu hissettiniz mi?

Evet, hissettim. Ama tepki vermedim. Oylamada herkes hür iradesiyle isim yazmalı. Kimse kimseyi etkilememeli. Böylesi daha adaletli olur. Çoğu arkadaşım tarafından adımın yazılmasının, potaya çıkmamın nedeni Yasin’dir. Hiçbirine kızgın değilim. Ancak elendiğimde Burak ve Gizem’in halktan aldığı oylar, benim oylarımdan azdı. Bence bu iki arkadaşımdan sonra elenmeliydim. Ama sağlık olsun…

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı