Avustralya’da bıçaklı saldırgan dehşeti

Avustralya'da bir kişiyi bıçakla öldüren saldırgan, çevredekilerin müdahalesiyle yakalandı.

13 Ağustos 2019 - 15:35

Avustralya’nın Sydney kentinde, bıçakla bir kadını öldüren saldırgan sonrasında şehir merkezinde çevredekilere saldırmak isterken yakalandı. Polis saldırganı, olay bölgesindeki kişilerin yakaladığını açıkladı.

BBC’nin haberine göre, Sydney Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Türk asıllı olduğu tahmin edilen Mert Ney adındaki 21 yaşındaki gencin ruhsal sıkıntıları olduğu ve şehir merkezindeki saldırıya teşebbüs etmeden önce başka bir bölgede, bir kadını öldürdüğü kaydedildi.

Olay anına ait bir videoda, 21 yaşındaki gencin “Allahu Ekber” diye bağırdığı duyuluyor. Genç çevresine toplanan bir grup tarafından takip ediliyor ve sonunda yakalanıyor.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan görgü tanığı Megan Hales, zanlının mutfak bıçağı ile öğle arasına çıkan çalışanlara saldırdığını söyledi.

Bir harici bellek bulundu

New South Wales Emniyet Müdürü Mick Fuller, saldırgan gencin “bilinen terör bağlantısı olmadığını” ve olaya “terörizm şüphesi” ile yaklaşılmadığını söyledi.

Mick Fuller, zanlıdan, ABD ve Yeni Zelanda’da yapılan ve beyazların üstünlüğünü savunan kişiler tarafından yapılan saldırıların detaylarının yer aldığı bir harici bellek çıktığını da belirtildi.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison da bir açıklama yaparak, “kahraman sivillerin” sayesinde saldırganın polis tarafından gözaltına alınabildiğini açıkladı.

Saldırganın şehir merkezinde bıçakla yaraladığı 41 yaşındaki bir kadının ise hayati tehlikesi bulunmuyor.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı