Astrolog Sevinç Tozduman yazdı: “Dolunay zamanı”

Bugün, yani 8 Nisan 2020’de, saat 05:34’te Terazi Burcu’nun 18. derecesinde Süper  Dolunay gerçekleşti.

8 Nisan 2020 - 08:10

Academy Of Eywa yazı dizimizde bugünkü konumuz  dolunay zamanı… Bugün, yani 8 Nisan 2020’de, saat 05:34’te Terazi Burcu’nun 18. derecesinde Süper  Dolunay gerçekleşti. Kova Burcundaki Mars, Boğa Burcundaki Uranüs ile zorlayıcı bir açıda buluştu. Bu da yetmezmiş gibi kariyer ve sosyal yaşamımızı, iletişimi temsil eden Terazide Dolunayın gerçekleşmesiyle işler  iyice kızıştı. Dolayısıyla önümüzdeki 10 gün zorluklarla mücadele etmemiz gereken bir süreç olacak. Duygusal açıdan stresli, depresif ve öfkeli hislerin ağırlıklı ve yoğun gerçekleşeceği bu dolunayda, sıkışmışlık duygusu karşında çaresiz hissedebileceğiz.
Toplumsal yapıda ayaklanma, sosyal sınıf ayrılıkları, ırkçılık, siyasette kavgalar, propoganda ve çatışmalar ortaya çıkabileceği kaotik bir dönem yaşanacağı gibi dünyamızın çeşitli yerlerinde deprem, yangın, sel olmak üzere birçok farklı doğal afeti de beraberinde getirecek açıda gerçekleşecek Süper Dolunay.
Tüm bu gökyüzü olaylarının tamda koronavirüs mücadelesinde gerçekleşiyor olması tesadüf mü sizce? Hayır. Tüm varoluş bize seslenmeye devam ediyor, ey insanoğlu attığın her adım varoluşuna koyacağın bir katkı diyor. Seçimi bize bırakıyor. Nasıl mı? Ne mi yapabiliriz? Cevap çok basit ve masrafsız: güzel insan olarak,birlik olarak, sabırla sükunetle dualar ederek,paylaşarak….  Sevgiyle,inançla, pes etmeden bu on günlük süreci aşalım..
17-20 Nisan itibariyle güzellikler etrafımızı sarmaya başlayacak, Az sabır Kıbrıs’ım,az sabır dünyam.
Dolunay zamanları bizi dibe çeken negatif duygu ve düşüncelerden, olay ve olgulardan arınmamız ve bu blokajları serbest bırakma imkanını sunan özel anlardır.
Bu sebeple bu gün sizlerle dolunayda yapabileceğiniz etkili ve rahatlatıcı bir “dolunay serbest bırakma ritüeli”ni paylaşmak istiyorum. Ritüel için en gerekli olan şeyler ise “niyet” ve “konsantrasyon”dur. Gerekli ekipman ve olmazsa olmaz esans ve tütsüler haricinde kullanacağınız malzemeler ise evinizde bulunan ve ekonomik malzemelerdir .

Süper Dolunayın negatif Etkilerini olumluya çevirmek adına evlerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kadim bir Dolunay Ritüeli  paylaşıyorum sizlerle. Şifa olması dileğiyle…

Ritüele başlamadan önce Süper Dolunayın Burçlara etkilerine bir göz atalım.

SÜPER DOLUNAYIN BURÇLARA ETKİLERİ:

KOÇ: öfkeni kontrol et, ikili ilişkilerinde özellikle aşk hayatında  polemiğe girmekten uzak dur.sonra çok geç olabilir. Tar-tış-ma.

BOĞA: iş yaşamınızda gerginlikler artacak, darbe alabilirsiniz. Bu daha önce atlattığınız bir sağlık probleminizi yeniden ortaya çıkarabilir. Kontrolü elinizde tutun.

İKİZLER: zorunlu seyahatler, taşınma veya yer değiştirmeye karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu gerginlikle aile fertlerinizle kırılma noktaları yaşanabilir. sakin kalın.

YENGEÇ: Ev veya aile üyeleri arasında yaşanacak münakaşalar isyan etmenize sebep olabilir. Uzak durun ve karışmayın! Bırakın herkes eteğindeki taşı döksün. Siz kendi maneviyatınızı besleyin.

ASLAN: gergin ve tahammülsüz hissedeceksiniz. Bu ruh durumunuzu atlatana kadar kendi içinize dönün, kitap okuyun, resim çizin, vs.. inzivaya çekilin. O zaman her şey düzene girecek.

BAŞAK: stoklarınız tükeniyor,maddi harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem,gelirden çok gider var. Planlı davranarak bunun üstesinden gelebilirsiniz. Az sabır.

TERAZİ: dolunayın burcunuzda gerçekleşiyor olması sizi hayli zorlayacak. Sonradan pişman olacağınız davranışlardan ve konuşmalardan uzak durun. Bol bol nefes ve meditasyon çalışmasıyla kendinizi dengeleyin.

AKREP: öfke kontrol kaybı yaşayabilirsiniz. özellikle eskide kalan konuları açarak telafisi imkansız kavgalara sebep olabilirsiniz. Sessiz kalmaya özen göster.

YAY: dış çevreye karşı tahammülsüz olabilirsiniz, iş arkadaşları, komşular ve belki bazı aile fertleri. Bu süreci görmezden gelerek,tabiri caizse polyannacılık oynayarak aşın. İşe yarayacaktır.

OĞLAK: kariyer hayatınızla ilgili büyük risklerle karşı karşıya alacaksınız. Haksızlığa uğrama özellikle sizin yarattığınız, yetiştirdiğiniz birinin yerinize geçme riski söz konusu. Gözünüzü dört açın,zararın neresinden dönerseniz kardır.

KOVA: kazalara karşı dikkatli olun, tedirginliğe gerek yok, illaki araba kazası değil mevzu bahis. Suya basıp kayıp düşmek, kızartma yaparken kızgın yağ sıçraması, elinizi rendelemek vs. gibi. Konsantrasyonunuzu artırın, dikkatinizi toparlayın. Sorun atlatılacaktır.

BALIK: devilasyona karşı tedbirli davranmanız gereken,maddi dünyanızın risk altında olduğu bir dönemdesiniz. Hemen bir ödeme planı yapın! Üstesinden kolaylıkla gelmenize katkı koyacaktır.not kredi kartı harcamalarını bir müddet askıya alın. Yok muş gibi yapın.

Evettt şimdi ritüel zamanı: DOLUNAY ARINDIRMA RİTÜELİ

Ritüele Hazırlık: Öncelikle ritüeli gerçekleştireceğiniz ortamın temiz ve derli toplu olması önemlidir. Ayrıca ortamı negatif enerjilerden arındırmak için ada çayı bitkisini bir kibrit ile yakarak odanın kapıları kapalıyken odayı tütsüleyebilirsiniz. Aynı işlemi sevdiğiniz bir doğal tütsüyle de gerçekleştirebilirsiniz. Tütsüleme işlemini takiben odanın kapı ve pencerelerini açarak negatif enerjilerin ortamı terk etmesini dileyiniz. Daha da iyisi ritüeli, dolunayı görebileceğiniz açık bir mekanda ya da balkonunuzda yapmanızdır. Ritüeli gerçekleştirmek için yere dilediğiniz büyüklükte temiz bir örtü serdikten sonra oldukça basit bir altar hazırlamalısınız. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler:

Bir kase içinde bir miktar tuz (tercihen Himalaya tuzu ya da deniz tuzu),

Birkaç adet mum (içinizden gelen renkleri kullanın),

Bir bardak ya da kase dolusu içme suyu (mümkünse ay ışığının suyun yüzeyine yansımasını sağlayın),

Tercihen sevdiğiniz bir tütsü,

Kağıt yakmaya uygun boş bir metal ya da porselen kap,

Temiz bir parça kağıt ve kalem,

Uğuruna inandığınız ya da size pozitif enerji verdiğini hissettiğiniz objeler (çiçekler, buda heykelciği, hayvan bibloları, çeşitli kristal ya da doğal taşlar vs.. gibi).

Tüm bu malzemeleri yere serdiğiniz ve üzerinde ritüeli gerçekleştireceğiniz örtünün üzerine, hepsini aynı anda görebilecek şekilde, istediğiniz şekillerde yerleştirebilirsiniz.

Altarınızı hazırladıktan sonra, büyükçe bir kaba dolduracağınız ılık suyun içerisine yarım fincan elma sirkesi ve 4-5 çorba kaşığı tuz, (Himalaya veya deniz tuzu) katın. Bu karışımı negatif enerjilerden arındırmak istediğiniz hemen her şey için kullanabilirsiniz. Alacağınız ılık duş sonrasında bu karışımı başınızdan aşağı döküp birkaç dakika bekleyerek tüm günün negatif titreşimlerinden kurtulacaksınız.

Ritüele hazırlık öncesinde aldığınız duştan çıkmadan önce hazırladığınız arındırıcı karışımı, tüm vücudunuza dökmeden önce “Bu arındırıcı karışım fiziki bedenimi ve enerji bedenlerimi arındırarak, negatif enerjilerden temizliyor, beni arıtarak saflaştırıyor” şeklinde niyet edebilir, dilerseniz niyetinizi suya bakarak ve sesli olarak da 3 kez tekrarlayabilirsiniz. 1-2 dakika bekledikten sonra durulanabilirsiniz. Durulanırken gözlerinizi kapatıp birkaç dakika boyunca vücudunuzdan akan suyun, tümüyle sizi arındırdığını imgeleyin. Duş sonunda ne kadar rahatladığınıza şaşıracaksınız.

Ritüele başlamadan önce temiz, bol ve rahat kıyafetler giyin. Mümkünse pamuklu ve organik kumaşları tercih ediniz. Dilediğiniz takdirde, daha fazla rahatlamak için meditasyon müzikleri ya da doğa sesleri kaydedilmiş CD’lerden yararlanabilirsiniz.

Ritüelin Uygulanışı:

İlk adım tüm çalışmalardada uyguladığımız gibi ‘’Niyet Etmek’’tir.

Niyet: Ben…….(isminizi söyleyin),8.4.2020’de ,saat 05:34’te Terazi Burcu’nun 18.dr’de gerçekleşen ‘Dolunay Saatine’ ve ‘Serbest Bırakma Ritüel’ini uygulamaya niyet ediyorum.

Yere serdiğiniz örtünün üzerine rahat hissedebileceğiniz şekilde oturun ve mumlarınızı yakın. Ritüel öncesinde sizi koruyacağına inandığınız olumlama cümlelerini, duaları ya da mantraları tekrar edebilirsiniz.

Dolunayda her zaman “serbest bırakma” ritüelleri uygulanacağından, kurtulmak istediğiniz durumu, olayı, kişileri, hislerinizi vs.. ne varsa maddeler halinde kağıda yazın ve hatta neden kurtulmak istediğinizi de belirtin. Fakat cümleleri kurarken “şimdiki zaman”a ait cümleler kurun.  Cümleleriniz asla “gelecek zaman”a ait olmamalıdır.Örnek verecek olursak:size acı veren  eski ilişkinizden kurtulmak için aşağıdaki olumlamayı deneyebilirsiniz:

“Bana acı veren eski sevgilimden ve ilişkimden kurtuluyor, onu ve kendimi serbest bırakıyorum. Onunla yaşayarak edinmem gereken tecrübeleri edindim ve dersimi aldım. Fakat bu ilişki artık benim kişisel gelişimime hizmet etmiyor. Ona karşı hissettiğim duygulardan kurtulmak benim elimde ve bu güce sahibim. Onu ve ilişkimi geçmişte bırakıyorum ve bu sayede özgürleşiyorum. Acı geçmişte kaldı, huzursuzluk geçmişte kaldı, hayal kırıklıkları vs.. geçmişte kaldı… Artık onu ve ilişkimi geçmişte bırakarak özgürleşiyorum. Artık bitti… Artık bitti… Artık bitti… Artık özgürüm… Artık özgür olduğuma göre kendimi daha yüce sevgilere ve yüksek enerjilere açıyorum. Benim ve bütünün hayrına olması dileğiyle, teşekkür ederim…”

Ya da kurtulmak istediğiniz şey borçlarınız, istemediğiniz kişisel davranışlarınız, duygularınız, etkisinden kurtulmak istediğiniz bir olay vs… her şey olabilir. Bahsedilen konular hakkında pratik olumlama kalıplarını kullanmak yerine kendi belirlediğiniz sözcükleri kullanabilirsiniz. Olumlarınız kısa ya da uzun cümleler olabilir. Önemli olan şey “inanç enerjisi” haricinde “şimdiki zaman” kipini kullanmanızdır. Bir de terk etmek istediğiniz şeyin yerine gelmesini istediğiniz durumu veya olayı da yazın. Çünkü evren o kadar mükemmel bir dengeye sahiptir ki hiçbir şekilde boşluk bırakmaz! Mesela “kilolarımdan kurtuluyorum” dediğinizde, “artık daha sağlıklı ve ince bir bedene sahibim” de deyin. Ya da “değersizlik duygumdan kurtuluyorum” dediğinizde “ben de evrenin bir parçası olduğuma göre eşsiz, değerli ve özgüven sahibiyim” diye niyet edin.

Adım Adım Yapmanız Gerekenler:

Kurtulmak istediğiniz durumları kağıda yazın.

Yazdıklarınızı 5 kez sesli olacak biçimde tekrarlayın.

Gözlerinizi kapayarak kurtulduğunuzda nasıl hissedeceğinizi gerçekten “hissedin”.

Elinizdeki metal ya da porselen kabın içerisinde kağıdınızı yakarken kağıdın yanışını izleyin ve ateşin kağıtta yazanları da erittiğini bilin. Küller elinize ya da vücudunuza hiçbir şekilde değmemeli…

Külleri denize atabilir, toprağa gömebilir ya da lavoboya dökerek musluğu açabilir ve onlardan kurtulabilirsiniz.

Külleri döktükten sonra altarınıza geri dönün, dileklerinizin gerçekleştiği için şükredin ve teşekkür edin. Bazı dilekleriniz hemen gerçekleşmese de onlar gerçekleşmişler gibi teşekkür etmelisiniz.

Ay ışığının vurduğu suyu içerek bu suyun sizi arındırdığını ve enerjiyle doldurduğunu hissedin. Dilerseniz ritüelin başında yaptığınız gibi sizi korunduğunu ya da arındırdığını düşündüğünüz dua, mantra, olumlama tekrarlayabilirsiniz. Ritüelinizin bittiğini kendi kendinize söyledikten sonra ayağa kalkın ve altarınızdaki eşyaları toplayın.

Son olarak yaptığınız ritüeli ve niyetlerinizi unutun. Niyetleri sürekli aklınızdan geçirmenize gerek yoktur. Verdiğiniz enerji evrene yayılmıştır ve bitmesi gerekenler bitmiştir…

Ay, psişik güçler, 6. his, algılar ve dişilikle ilgili bir gök cismi olduğundan sezgilerinizin güçlendiğini görebilirsiniz. Özellikle ritüeli yaptığınız gece gördüğünüz rüyalar size yol gösterici ve mesaj verici olabilir.

“Ay Tanrıçası Lunar ın ve Kozmos un” enerjisi sizinle olsun.

Ve Öylede Oldu.

Arınmanız ve de Aydınlanmanız dileğiyle.

‘YENİ YAZIMIZDA BULUŞUNCAYA DEK, SAKIN UNUTMAYIN!’:

‘’Bal kabağını at arabasına dönüştüren sihir, senin parmak ucundan çıkan enerji! Mucize sensin! Ötesi yok!’’

Astrolog & Kişisel gelişim dönüşüm danışmanı
Sevinç Tozduman

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı