Astrolog Sevinç Tozduman yazdı: “Astro-numeroloji”

Numoroloji ve astrolojinin ortak dili... Sayılar ve gezegenlerin burcunuza etkileri...

2 Haziran 2020 - 07:30

Astro -Numeroloji’de antik çağlardan beri kullanılan çeşitli yöntemler bulunur.  Sayıların mistik gizemi antik çağ filozoflarının dikkatini çekmiş olmalı…Görüldüğü gibi evrenin her olayında sayıların izi ve etkisi vardır. Evren bir kader yönetimidir ve içinde sayı olmadan ifade edilmesi olanaksızdır. Hayatımızda bazı sayıların bize güç verdiğini, bazı sayıların terslikler getirdiğini görmekteyiz. Bu nedenle gezegenlere ait oldukları söylenen sayılar kader bilmecesinde bir rol alırlar ve gezegenin karakteriyle ilgili bir gelecek yorumunu sunarlar.

ASTRO-NUMEROLOJİ YORUMUNUZ:

Sayı 1 –Merkür yönetiminde :  Gezegen beyin ve zihin yöneticisi olduğundan 1 sayısı olumlu entelektüel kapasite işaretidir. Fiziksel olaylardan farklı olarak  akıl ile algılanan işler ve konular ilgisini çeker.  Öğretim, eğitim, bilgilenme ve kültürel girişimler ile meşgul olur. Bilgilenme gözlem ve yolculuklar sonucu kazanılır. Yakın veya uzak her çeşit yolculukların insanıdır. Edebiyat çalışmaları, medya ve gazeteler ilgisini çeker.

Sayı 2 – Başak burcu yönetiminde :  Bu sayı kişiye doğal bir yetenek verir ve olayların içyüzünü böyle kavrar. İş ve diğer yaşam alanlarında kendini akılcı yollardan tanımlar. Yönetici burç kişiye olağanüstü inceleme ve eleştirme meyli verir. Bazen bu görüşlerini insanlara sert gelecek yöntemlerle açıklar. Bu nedenle anlaşılması zor olabilir veya yanlış anlaşılabilir.

Sayı 3 – Terazi burcu yönetiminde : Bu sayı kişiye çok güçlü barış ve uyum duygusu verir. Böylece olaylar üzerinde çok duyarlı ve hissi davranır.  Doğal olarak  nazik, kibar ve uysal biridir. Diğer insanlarla anlaşmak için iyi davranmak ve onları anlamak gerektiğini bilir. İnsanların ihtiyaçlarını sezmek ve karşılamakta yeteneklidir. Her konuda uyumlu bir tutum sergiler ama yine de olayların kolay etkisinde kalarak eleştiri karşısında geri çekilebilir. Duygularla ilgili meseleleri yüreğinde tutan birisidir.

Sayı 4 – Akrep burcu yönetiminde : Bir dereceye kadar ağzı sıkı ve ketum bir kişilik sergiler. Fakat bu tutumunu her gün ilişki içinde olduğu yakınlarına uygulamaz. İnsanların sorunları ve karışık meselelerde çözümcü bir zihne sahiptir. Başkaları için zor gözüken problemleri halletmesi ile tanınan birisidir.  Dayanırlığı ve mücadele azmi ile çevresindeki insanlar tarafından hemen fark edilir. Çıkarlarını korumak için olağan üstü bir kişilik kazanır. Ortadaki çıkar savaşında hem kendini hem de ilgili olanları motive edecek ve ileriye yürütecek güce sahiptir.

Sayı 5 –  Jüpiter yönetiminde :  Çok geniş bir yaşam deneyimi kazanacak ve iyimser bir tarz sergileyecek bir kişilik ortaya çıkacaktır. Başları derde giren veya sorunlar içinde bocalayan insanlara yardım etmek için yaratılmış biridir. Felsefe ve din konuları onu güçlü şekilde çeker ve bu alanlarda uğraşmayı sever. İyiliksever mizacı yüzünden bazı çıkarlarını tehlikeye atabilen bir insandır.

Sayı 6 – Venüs yönetiminde :  Aşk ve güzellik gezegeni Venüs etkisiyle ilişkilere meyilli ve sorunlara yaklaşımı da duygusal bir insandır. Aşk ve evlilik konuları onun için çok önemlidir. Mutlu olması romantik veya arkadaşlık olsun daima çevresinde bulunan insanların sevgisine bağlıdır. Bu kişilik sanatkar yeteneklerine sahiptir. Sanat eserlerine, dekorasyona ve boya işlerine eli yatkındır. Üretken bir sanatçı olabilir.

Sayı 7 – Yay burcu yönetiminde :  Açık sözlü, içten, samimi ve olduğu gibi davranan bir kişiliktir. Onun mizacı özgürlük konusunda çok hassastır. Serbest olmak ve dilediği gibi davranmak ister. Yaşamın normal olaylarında adetlere ve örflere bağlılık gösterir. Hayat onun için monoton olmaya başlarsa hemen oradan uzaklaşmaya çalışır. Normal olarak aktif, enerjik ve iyimser bir yapıya sahiptir. Spor alanları ve hobiler onu çeker.

Sayı 8 – Oğlak burcu yönetiminde :  Oldukça tutucu, hırslı, pratik ve bir şeyler başarmak için aşırı istekli bir kişiliktir. Otoriter mevkiler eline geçirmek ve orada tutunmak için mücadele verebilir. Başka insanların omuzlarına almaktan çekinecekleri sorumlulukları yüklenmekten kaçınmaz.  Mutsuz olmayı ve depresyonu en iyi tanıyan bir kişidir. Bazen insanlardan uzaklaşıp sosyal ilişkilerini askıya alabilir. Amacına ulaşmak için kendi çıkarlarını asla düşünmez.

Sayı 9 – Kova burcu yönetiminde :  Düşünceli, dikkatli, özenli ve prensipli kişilik göstergesidir. Düşüncelerin ve fikirlerin çoğu birlikte olduğu insanların yararınadır.  Başka insanlarla çatışmak ve onların işlerine burnunu sokmaktan hoşlanmaz. Bu insanın prensipleri içinde bir şeyi zorla başkasına kabul ettirme huyu yoktur. Hayata genel olarak bakışı  şen, keyifli, samimi ve iyimserdir.

Sayı 10 – Uranüs yönetiminde :  Birden değişiveren, bazen dengesizlikler gösteren bazen de başka insanları çok şaşırtan bir kişilik ortaya çıkar. Kuşkusuz son derece esinli,parlak düşünceli ve buluşçu davranışlara da sahiptir. Çok çabuk karar verebilir, harekete geçebilir ve zaman kaybetmekten nefret eder. Ani ruhsal iniş ve çıkışlar görülür. Mutlu ve neşeliyken üzüntülü ve küskün duruma hemen geçebilir. Bir işi, durumu veya pozisyonu kaybetme durumunda ruhsal durumu çarpıcı bir görünüm verebilir.

Sayı 11 – Neptün yönetiminde :  Sezgi gücünü ve enerjilerini önündeki konuya derinlemesine nüfus ettiren ve ruhsal olarak karşısındaki insanı ele geçiren bir kişiliktir. Başardığı işlerde farklı bir üslup ve yol izler ve çoğunlukla bu insanlara ters veya farklı gelebilir. Ruhsal yetenekleri bazen aşırı uçlara kayabilen ama bununla kendini kabul ettirmeyi başaran bir insandır.

Sayı 12 – Balık burcu yönetiminde : İdealist, barışsever ve sakinlik peşinde bir kişiliktir. Bununla birlikte oldukça duyarlı,  aşırı heyecanlı olabilen ve  çok çeşitli yeteneklere sahip birisidir. Bazen aşırı derecede sevimli ve iyimser olurken başka bir zaman da tersi olabilir. Enerjisini zor durumda olan ve yardım isteyen insanlar için harcar. Bu insan çok olumlu bir saygınlık ve ün kazanabilir ve büyük işler başarabilir.

Sayı 13 – Koç burcu yönetiminde :  İnatçı ve bencil, özgürlüğüne aşırı düşkün, girişken, hareketli ve olayların kumandası altında olmasına düşkün bir kişiliktir  Mizaç olarak cesurdur ve tehlike nereden çıkarsa çıksın yüzleşmekten korkmaz. Yine de kendi rahatını bozacak bir durumun ortaya çıkmasına izin vermemek için çaba harcar. Bu insan her zaman olumlu olmayan şartlar ve kısıtlayıcı olgular karşısında mücadele edecektir.

Sayı 14  – Boğa burcu yönetiminde :  Pratik, teknik kafalı ve sabırlı davranarak sorunları çözmekte başarılı bir kişiliktir. Zamanın ilersindeki konularda planlar yapabilen ve yaşamın önemli işlerini çözmekte yaşından daha olgun davranan bir karakter gösterir. Kendisi ile aynı fikirde veya karşıt fikirde insanlarla ortak bir nokta bulmayı beceren insandır.

Sayı 15 – Satürn yönetiminde : Ciddi, prensipli, düşünceli ve  bir noktada iç gözlemsel davranan kişiliktir. Sahip olduğu ruhsal yeteneklerle mevkisini korumak ve sorumluklar almaktan çekinmez ve bunları başarır. Hayat onun için kolay değildir ama engelleri aşmasını becerecektir. Karşılaştığı sorunlar genel olarak engeller, kısıtlanmalar, otoritelerle anlaşmazlıklar ve aşırı sorumluluklar olarak belirecektir. Kısa süreli çözümler yerine uzun zaman içinde sonuçlanacak ama sağlam kararlar alacaktır.

Pythagoras’ın söylediği gibi: “Sayılar biçimlerin ve fikirlerin yöneticisidir. Tanrıların ve şeytanların da nedeni olmuştur.”

‘YENİ YAZIMIZDA BULUŞUNCAYA DEK, SAKIN UNUTMAYIN!’:

‘’Bal kabağını at arabasına dönüştüren sihir, senin parmak ucundan çıkan enerji! Mucize sensin! Ötesi yok!’’

Astrolog & Kişisel gelişim dönüşüm danışmanı
Sevinç Tozduman

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı