Astrolog Sevinç Tozduman yazdı: “Acaba bir gün hepimiz kendi yıldızımızı yeniden bulalım diye mi yıldızlar böyle parlıyor?”

Sevgili Academy Of Eywa okuyucuları,bugünkü yolculuğumuzda Küçük Prens’in sıra dışı hikayesine yer veriyoruz...

31 Mayıs 2020 - 07:30

Acaba bir gün hepimiz kendi yıldızımızı yeniden bulalım diye mi yıldızlar böyle parlıyor?

KÜÇÜK PRENS…. Fransız Yazar Saint Exupery’in ölümsüz eseri…baş ucu kitabı,küçük büyük demeden her yürege dokunan, dokunduğu noktaları dönüştüren,samimi,hafif ve birazda karmaşık spritüel yolculuğu…

Sevgili Academy Of Eywa okuyucuları,bugünkü yolculuğumuzda Küçük Prens’in sıra dışı hikayesine yer veriyoruz…

Hikayedeki her bir dokunuşu Zodyağın bir Burcuna Mesaj olarak eşleştirecek olursak ortaya ne çıkar… keyifle…

KÜÇÜK PRENS’TEN MESAJINIZ VAR:

KOÇ BURCU: Kelebeklerle tanışmak istiyorsam, bir iki tırtıla katlanmayı öğrenmek zorundayım.Gülünü bunca önemli kılan, uğrunda harcadığın zamandır.Senin gülünün diğerlerinden daha önemli olmasını sağlayan şey, ona ayırdığın vakittir.

 BOĞA BURCU: “Peki, insanlar nerede?” dedi küçük prens. ” İnsan kendisini çölde çok yalnız hissediyor.’’ ‘’İnsanların içinde de öyle hissedersin’’ dedi yılan. ”Arada pek fark yoktur.”Hâlbuki aradıkları tek bir gülde ya da bir yudum suda olabilir.Ama gözler gerçeği görmez ki. Yüreğiyle aramalı insan.

İKİZLER BURCU: Deseniz ki: “Kırmızı kiremitli, güzel bir ev gördüm. Pencerelerde saksılar, çatısında kumrular vardı”. Bir türlü gözlerinin önüne getiremezler bu evi ama “yüz bin liralık bir ev gördüm” deyin, bakın nasıl: “Aman ne güzel ev” diye haykıracaklardır.

YENGEÇ BURCU: Önüne bir perde gererek rüzgârın onu üşütmesini engelledim. Tırtılları onun için öldürdüm ( ama birkaç tanesini kelebek olmaları için bıraktım). Onun şikâyetlerini, övünmelerini dinledim ve bazen de suskunluklarına katlandım çünkü o benim gülüm.

ASLAN BURCU: Siz tıpkı tilkinin benimle karşılaşmadan önceki hali gibisiniz. Dünyadaki binlerce tilkiden yalnızca biriydi o ama ben onunla dost oldum ve şimdi artık o özel bir tilki.

BAŞAK BURCU: Büyükler sayılara bayılırlar. Tutalım, onlara yeni edindiğiniz bir arkadaştan söz açtınız, asıl sorulacak şeyleri sormazlar. Sesi nasılmış, hangi oyunları severmiş, kelebek biriktirir miymiş, sormazlar bile.

TERAZİ BURCU: Her gün aynı saatte gelmelisin” dedi tilki. “Örneğin öğleden sonra saat dörtte gelirsen, ben saat üçte kendimi mutlu hissetmeye başlarım. Zaman ilerledikçe de daha mutlu olurum. Saat dörtte endişelenmeye ve üzülmeye başlarım.

AKREP BURCU: Kendini yargılamak başkalarını yargılamaktan daha güçtür. Kendini yargılamayı başarabilirsen gerçek bir bilgesin demektir. Kaç yaşında, derler, Kaç kardeşi var? Kaç kilo? Babası kaç para kazanıyor? Bu türlü bilgilerle onu tanıdıklarını sanırlar.

YAY BURCU: Sadece evcilleştirdiğin kişiyi anlayabilirsin dedi tilki. İnsanlarınsa hiçbir şeyi anlayacak vakitleri yoktur. Her şeyi dükkândan hazır alırlar ve arkadaşlar dükkânlarda satılmadığı için de insanların arkadaşları yok artık. Eğer bir arkadaşın olsun istiyorsan, evcilleştir beni!

OĞLAK BURCU: Evet, güzelsiniz. Ama boşsunuz. Sizin için kimse yaşamını feda etmez. Yoldan geçen herhangi biri, benim gülümün de size benzediğini söyleyebilir. Ama benim gülüm sizin her birinizden çok daha önemlidir çünkü ben onu suladım ve onu camdan bir korunakla korudum.

KOVA BURCU: Sahibi olmayan bir elmas bulursan, o elmas senindir. Sahibi olmayan bir ada bulursan, o ada senindir. Bir buluş yaparsan patentini alırsın, buluş senin olur. Madem ki yıldızlara sahip olmak benden önce kimsenin aklına gelmedi, yıldızlar benimdir.

BALIK BURCU: Mutluluğun bedelini öğrenirim ama günün herhangi bir vaktinde gelirsen, seni karşılamaya hazırlanacağım zamanı asla bilemem. İnsanın gelenekleri olmalıdır…

‘YENİ YAZIMIZDA BULUŞUNCAYA DEK, SAKIN UNUTMAYIN!’:

‘’Bal kabağını at arabasına dönüştüren sihir, senin parmak ucundan çıkan enerji! Mucize sensin! Ötesi yok!’’

Astrolog & Kişisel gelişim dönüşüm danışmanı
Sevinç Tozduman

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı