Aşkla tatilin birleşme noktaları…

Sihirli adalara yolculuk…

9 Ağustos 2019 - 09:00

Haberci gazetesi olarak geçtiğimiz hafta sonu Akdeniz’in en muhteşem adalarını sizler için dolaştık.

Başta Mykanos, Santorini ve ardından Yunanistan’ın başkenti Atina’da gezilecek ve görülecek yerleri sizler için ziyaret ettik.

ETS’nin cruise gemisi ile Yunan adalarını teker teker dolaşarak bu deneyimi yaşayamayanlara bu rotalar hakkında bilgiler derledik.

Aşk adası Santorini

Santorini Adası, en ünlü Yunan adalarından biri. Volkanik bir ada olan Santorini, sakin bir tatil düşleyen tatilciler için ideal bir yer. Bu nedenle balayı tatili adaları arasında ismi sıkça anılıyor.

Haberci gazetesi bu aşk adasında yaşanan tatil coşkusunu sizler için yerinde izledi.

Santorini’de limandan kalkan botlarla, etkileyici bir manzaraya sahip olan kraterin ortasında bulunan adalara yapılacak turlar adayı keşfetmek için popüler aktivitelerden. Adanın şifalı suları Ege mavisinin tadını çıkarmak için ideal. Dik yamaçlara sahip adada eşek taksiler ile yolculuk yapmak da unutulmaz bir deneyim. Fazla efor sarf etmek istemeyenler ise teleferik ile Santorini’ye çıkma şansı buluyor.

Sihirli ada Mykanos

Mykonos, Yunan adaları arasında kozmopolitliği ile ünlü, en çok tercih edilen tatil yerlerinden birisi. Sardunya ve zambakların süslediği beyaz badanalı ve mavi pencereli evleri, taraça şeklinde terasları ile hafızalarda yer etmiş nefis bir ada Mykonos.

Adanın sokaklarına hiç adım atmamışların dahi Instagram’da dolaşan fotoğraflardan dolayı Mykonos hakkında fikri vardır sanıyoruz. Pırıl pırıl bir denizi, şık restoranları, eğlencenin hiç bitmediği beach kulüpleri ile tam bir tatil rotası. Mykonos, turistik olarak gelişen ilk Yunan adalarından birisi. Adım atar atmaz mükemmel bir Akdeniz havasının sarıp sarmaladığı Mykonos, en çok ziyaret edilen ve en pahalı Yunan adası olarak biliniyor.

950’lerden beri adanın turistik gelişimi hızla artmış. Mykonos’u eşsiz kılan ise Ege’nin dokusuna sahip göz alıcı güzellikteki doğası ve karakteristik geleneksel mimari yapısı.

Haberci Medya Grup Başkanı Bilbay Eminoğlu dünyanın turizm merkezlerini yakın plana almaya devam ediyor.

Demokrasinin doğduğu şehir: Akropolis

Haberci gazetesi olarak seyahatimizin son gününde Yunanistan’ın başkenti olan Atina’da güzel bir gezintiye çıktık.

Yunanistan’ın en büyük şehri olan ve 4 milyon nüfusuyla her yıl milyonlarca turist ağırlayan tarihi şehirde canlılık haftanın yedi günü devam ediyor.

Dünya tarihinde önemli bir yeri olan “tepe üzerine kurulu şehi” anlamına gelen Akropolis, UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan görülesi sanatsal ve mimari bir kompleks. Şehrin merkezinde ağaçlık bir yoldan kolayca ulaşabiliyorsunuz. Tarihe ve onu koruyan bugünlere ulaştıran bakış açısına saygı duymamak imkânsız.

Şehrin panaromik fotoğrafını çekmek, tarihi yaşamak ve içindeki Antik Yunan Tiyatrosu’nu görmek için bile gitmeye değer. Parthenon’un altın oran kullanılarak inşa edilmesi ve demokrasinin sembolü olması da etkileyici unsurlardan bir diğeri…

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı