Arıklı’dan Akacan ve Altınbaş tepkisi

YDP Genel Başkanı Arıklı, Akacan ve Altınbaş davalarına ilişkin yaptığı açıklamada sosyal medya ve basın yayın organları üzerinden yapılan yanlı haberleri eleştirdi.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı gerek Akacan davasında gerekse Altınbaş davasında henüz yargının son sözünü söylemediğini, devam eden yargı aşamasında yargıyı etkileyecek söz ve davranışlardan uzak olunmasının şart olduğunu söyledi.

Arıklı; “Yargıyı etkilememek adına susuyor ve adaletin tecellisini bekliyoruz. Ama görüyoruz ki gerek Altınbaş ve gerekse Akacan ailesine karşı sosyal medya ve basın yayında ciddi bir linç kampanyası var. Bu kampanyaya kimse dur demiyor. Yargıyı etkileyecek manşetler atılıyor, sanıklar peşinen mahkûm ilan ediliyor. Bunun sonucunda da yargı tarihinde görülmemiş bir mahkûmiyet veriliyor. Çok daha vahim darp ve ağır yaralama davalarında kısa süreli hapis veya para cezası verilirken bu olayda 2 yıl hapis kararı çıkıyor. Kararın okunduğu gün Vakkas Altınbaş’a tutukluluk veriliyor. 2 yıldır devam eden bir dava tam da Bulut Akacan’ın kararına denk getiriliyor. Sonra da bunun bir tesadüf olduğuna inanmamız isteniyor. Gerçekten ilginç. Neye kime mesaj veriliyor, anlamak mümkün değil. Neyse bu ilginç davaları hep birlikte ve ibretle izlemeye devam edeceğiz. Her şeye rağmen adalete güvenmek zorundayız. Çünkü adalet bir gün hepimize lazım olacak” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu