Arıklı YÖDAK’I ziyaret etti

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, YÖDAK’ı yeni binasında ziyaret ederek, çalışmaları ve yükseköğretimin geliştirilmesi konusunda YÖDAK üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu.

7 Ekim 2019 - 14:00

YDP Genel Başkanı Arıklı bugün, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu’nun yeni binasına giderek kurulun üyeleriyle görüştü.Görüşmede yükseköğretimin geliştirilmesi konusu gündeme alındı.

YÖDAK’tan yapılan açıklamaya göre Arıklı, YÖDAK’ın mali ve idari bir kurum olması konusunda kendilerinin de bir çalışması olduğunu ve parti olarak konu ile ilgili uğraş vereceklerini ifade etti.

Arıklı ile YÖDAK’ın statüsünün yükseltilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunulurken kurumun Anayasal bir kuruluş olması gerekliliği konusu görüşüldü.

YÖDAK’ın denetimini tam olarak yerine getirmesi ve Türkiye’deki YÖK gibi YÖDAK’ın kararlarının da uygulayıcılığının sağlanması konusunda çaba sarf edilmesi gerektiği vurgulandı.

Arıklı’ya yeni “Yükseköğretim Yasası Taslağı” ve YÖDAK tarafından hazırlanmış olan yeni “Denetim Tüzüğü” hakkında bilgi verildi. Üniversitelerin daha da gelişmesi ve dünyadaki yerini,kalite anlamında,en iyi şekilde alması konusunda fikir birliğine varıldı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı