Arda Turan’a 2 yıl 8 ay hapis

Yaşadıkları kavga sonrası futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin hakkında açılan davada, sanık Turan'ı 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Türkiye’nin ünlü futbolcularından Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin ile kavga etmesiyle ilgili 3 ayrı suçtan toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı, mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, sanık Berkay Şahin hakkında ”hakaret” suçundan ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

”Cinsel taciz” suçundan beraat

Mahkeme, sanık Arda Turan’ın ise ”cinsel taciz” suçundan beraatine, ”ruhsatsız silah taşımak”tan 10 ay, ”korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek”ten 10 ay ve ”kasten yaralama” suçundan ise 1 yıl 15 gün olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık Turan’ın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamasını dikkate alan mahkeme, verilen cezaların ayrı ayrı hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını da kararlaştırdı.

Arda Turan ve Berkay’dan açıklama

Turan karar sonrası yazılı açıklama yaparak, “Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. Bu olayın manşeti üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir” ifadelerini kullandı.

Karar sonrası Berkay da bir açıklama yaparak, “İtiraz yolumuz açık olup tüm yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

Ne olmuştu?

Futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’i taciz ettiği ileri sürülmüştü.

İkili arasında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine Arda Turan’ın kafa darbesiyle Berkay’ın burnunda 15 kırık oluştuğu belirtilmişti.

Kavga sonrası Arda Turan, belindeki tabancayla Berkay’ın tedavi gördüğü hastaneye gitmişti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı