Arasta’yı birbirine kattı!

Lefkoşa Surlariçi’nin canlandırılması projesi kapsamında yayalaştırılan Arasta bölgesi, kurallara uymayan sürücüler nedeniyle adeta savaş alanına dönüyor.

15 Ekim 2019 - 08:35

Özlem Çimendal –

Lefkoşa Surlariçi’nin canlandırılması projesi kapsamında yayalaştırılan Arasta ve Selimiye bölgesine araçla ve motorla girmek yasak olmasına rağmen, sorumsuz sürücüler tarafında kurallar hiçe sayılıyor.

“ARABAYLA YAYALARIN İÇİNE GİRDİ”

Turistlik bölgelerin başında gelen Lefkoşa Arasta ve Büyük Han çevresinin yayalaştırılmasının ardından turistlerin daha rahat gezip, daha rahat alışveriş yapması ve dükkanların önünün kapanmaması amaçlanırken, kendini bilmez sürücülerin kurallara uymaması nedeniyle en canlı bölgelerden biri olan Arasta adeta savaş alanına döndü.

“TURİSTLERİN CANINI TEHLİKEYE ATIYOR”

Kiralık araçla Arasta’nın ortasına dalan sürücü tehlike saçtı. Bir turiste de hafifçe çarpan sürücü çevredeki dükkan sahiplerinin uyarısı ve eşiğinde Arasta’dan çıkarıldı.

Bölgenin araç girişine yasak olmasına rağmen, kurallara uymayan sürücüler hem kendilerinin hem de turistlerin canını tehlikeye atmaya devam ederken, bölge esnafı benzer durumların sık sık yaşandığını da kaydetti.

HER GÜN BENZER OLAY…

Yetkililerin yayalaştırılmış bölgelere giren araçlara ciddi yaptırımlar uygulaması gerektiğine işaret eden Arasta esnafı, “Biz de bıktık kurallara uymayan insanlarla uğraşmaktan. İnsanlar buranın araçlara kapalı olduğunu düşünerek, rahatça yürüyor. Ancak ansızın ya bir motor çıkıyor ya bir araba karşılarına, denetleme şart” diye konuştu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı