Angolemli: “İnsanlarımızı faiş fiyatlarla karşı karşıya bıraktık”

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli Cumhuriyet Meclisi kürsüsünde, Türkiye ile ekonomik ilişkilerin en başında sağlıklı kurulmadığına dikkat çekti

Kıbrıs Haberci Özel

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli Cumhuriyet Meclisi kürsüsünde, Türkiye ile ekonomik ilişkilerin en başında sağlıklı kurulmadığına dikkat çekerek, bütün paketlerde emredici maddeler olmasının nedeninin güvensizliklere dayalı olduğunu söyledi.

Türkiye ile kurulan ilişkilerin duygusal şekilde olmaması gerektiğinin altını çizen Angolemli, şunları dile getirdi:

“Daha henüz KKTC kurulmadan önce Federe devleti döneminde dahi Türkiye ile ekonomik ilişkiler sağlıklı şekilde kurulmadı. Bütün paketlerde emredici maddelerin olmasının nedeni geçmişten gelen güvensizliklere dayanmaktadır. Türkiye ile ilişkiler duygusal şekilde olmamalıdır. İlişkiler saygıya dayanmalı, ast üst ya da sevgi durumlarına girilmemeli.” 

“ÇİFTÇİLERİMİZ İNGİLİZ DÖNEMİNDE OLDUĞU GİBİ TEFECİLERİN ELİNE DÜŞTÜ”

“İngiliz döneminde kurulan kooperatifçilik sayesinde köylülerimiz, çiftçilerimiz tefecilerin elinden kurtuldu. 1984’te gerçek sahibi köylüler, çiftçiler olan Kooperatif Merkez Bankası, gerçek sahiplerinin elinden alındı ve halen gerçek sahiplerine iade edilmedi. Yine çiftçilerimiz İngiliz döneminde olduğu gibi tefecilerin eline düştü. Özellikle patates üreticileri zor durumdadır. Çiftçimizi, hayvancımızı, üreticilerimizi korumak zorundayız.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı