“Anadolu insanına Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayın”

Turizm Bakanı Üstel, Türkiye'deki acente ve tur operatörlerine, Anadolu insanına yabancı dünya ülkeleri yerine Kuzey Kıbrıs'ı pazarlamaları yönünde çağrıda bulundu.

20 Eylül 2019 - 12:39

Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtım etkinliği kapsamında, “Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Toplantısı” Ankara’da gerçekleştirildi.

Ankara’daki acente ve tur operatörleri ile gerçekleşen toplantıya KKTC’den turizm paydaşları da katıldı.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, KKTC turizminin sorunlarını, turizm sektörünün yaşadığı sıkıntıları ve ülke turizminin 2020 yılında hedeflenen seviyelere gelebilmesi için bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti. Üstel, 2019 yılında yaşanan düşüşü 2020 yılında kapatarak çıtayı daha yukarılara çıkarmak istediklerini belirtti.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Bakan Üstel, sektör temsilcilerinin karşılaştıkları sorunları, görüş ve önerilerini tek tek dinledi, cevap verdi.

Ankara ve bölgesinden bir çok acente ve tur operatörünün katıldığı toplantıda, Kuzey Kıbrıs destinasyonunun iyileştirilmesi yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.

Bakan Üstel, toplantıya kayılan turizmcilere Kuzey Kıbrıs turizmini ön plana çıkarmalarını ve Anadolu insanına yabancı dünya ülkelerini pazarlama yerine Kuzey Kıbrıs’ı pazarlamaları yönünde çağrıda bulundu.

Akdeniz bölgesinde bulunan ada ülkeleri içerisinde en değerli adanın Kıbrıs adası olduğunu belirten Üstel, adanın güzelliklerini ve kültürünü keşfetmek için en az bir kez herkesin Kuzey Kıbrıs’ı görmesi gerektiğini söyledi.

Üstel, kapalı Maraş konusunda da açıklamalarda bulunarak şu anda KKTC hükümetinin envanter çalışması yaptığını, daha sonra bölgeyi turizme kazandırma yönünde düşünceleri olduğunu belitti.

Diğer yandan turizmciler ile yapılan 2 saatlik toplantının ardından Kıbrıs’a özgü lezzetlerin de tanıtıldığı bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Başbakan Ersin Tatar ile TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da katıldı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı