Amacımız hizmet etmek

KKTC Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gökhan Necipoğlu, Haberci Spor’a konuşarak hem derneğin yeni binasına geçiş sürecini hem de amaçlarını değerlendirdi.

18 Temmuz 2019 - 10:09

Hamit Sakallı –

KKTC Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gökhan Necipoğlu, Haberci Spor’a konuşarak hem derneğin yeni binasına geçiş sürecini hem de amaçlarını değerlendirdi. Necipoğlu, özelde Fenerbahçelilere genelde de tüm toplumun ailece kullanabileceği bir alan oluşturup hizmet etmek hedeflerinin bulunduğunu dile getirdi.

AİLE ORTAMI OLUŞTURACAĞIZ

“Diğer derneğimiz yıllardır herkesin alıştığı benimsediği bir yerdeydi. 10 yılda ancak her şey farklı bir yola gitti. Bununla beraber dernekçilik de farklı yollara gitti. Dernekçilik artık 20-30 kişinin toplandığı ve maç izlediği bir konumdan çıktı.  Benim düşüncem dernekçilik artık ailelerin, kadınları ve de çocukların birlikte toplanıp hem maçını görüp hem de vakit geçirebileceği bir ortam sunmaya evrildi.

Biz bu işin içinden çocukları uzak tutarsak onlara sevgi aşılayamayız. Gerek bizim burada gerekse de Türkiye’deki maçlarda maalesef agresiflik vardır. Ben bu durumu saygı, sevgi eksikliği ve strese bağlarım. Biz bu işin holiganlık olarak görülmemesini istiyoruz. Normal gündelik hayatımızın dışında güzel vakit geçirebileceğimiz bir hobi, aktivite olmasını istiyoruz. Bunun rengi önemli değildir. Sarı, mavi, siyah, beyaz olur. Yenicami, K.Kaymaklı olur yeter ki insanlar zevk alacağı keyifli bir aktivite yapsın.

Eski yerde çok ciddi bir kira giderimiz vardı. Bu kirayı gerek üyelerimizin bağışlarıyla gerekse de aidatlarla  karşılardık. Senenin 6 ayı kapalı olan bir yere 12 ay yüksek kira ödediğinizde 6 ayla 12 ayı ödemeye çalışıyorduk. Uzun süredir de bizim bir park projemiz vardı. Belediyeden yer talep etmiştik ama mantalite yanlışlığından hep bir yerlere takıldık. Daha sonra bir arkadaşımızla sohbet ederken burası gündeme geldi. Burada ne yapabiliriz diye düşündük. Örneğin ben evliyim ve iki çocuğum var ve ben onlarla derneğe maç izlemeye geldiğimde yarım saat sonra maçtan kopup telefona gömülüyorlar. Ben aslında onu telefondan uzaklaştırıp farklı bir sosyal aktivitede bulunması için derneğe götürürken, evde olmasından pek bir farkı kalmıyor.  Biz yönetimimizle bu şekilde düşünürken, park olayı gündeme geldi ve hızlı bir şekilde burayı aldık.

Burasını toparlamamız zaman aldı ve halen eksiklerimiz var. Buraya ilk geldiğimizde bali, içki şişeleri her yerdeydi. Ne ararsanız vardı. İlk etapta 15 gün gibi kısa bir sürede elektriğimizi, suyumuzu bağlattık. Eskiden burası meyhaneydi ancak burası bir parktır ve böylesine bir yatırımın topluma kazandırılmaması düşünülemez.  Biz bunu olması gereken haline yani ailelerin hem maçlarını izleyebileceği hem de eşleri ve çocuklarıyla vakit geçirebileceği bir alana dönüştürdük. Çok kısa bir sürede hem kendi yakınlarımız hem de bölgeden insanlar 7 yaşından 70 yaşına kadar buraya gelip vakit geçirmeye başladı. Herkes yaz günü evden çıkmak istiyor ve bu da bizim yakalamak istediğimiz noktadır. Bunu da yaparken burası sadece Fenerbahçelilere aittir demedik. Bu oluşturduğumuz alan herkese açıktır. Tabi ki Fenerbahçeli olanlar daha fazladır ancak dediğimiz gibi biz buraya toplumun her kesiminden insanın gelmesini arzu ediyoruz. Bölge esnafıyla da işbirliği yaparak dışarıdan yiyecek de getiriyoruz ve dolayısıyla çevredeki esnaf da bu dernekten faydalanabiliyor.”

BASKET SAHASI KALACAK

“Basket sahasını koruyacağız. Lefkoşa’da çok halı saha zaten var ancak özellikle gece basket oynayacak çok bir yer yoktur. Basket sahasını ve potaları yenileyeceğiz. Örneğin geçen akşam burada basket maçı yapan bir grup arkadaşla da bu konuyu görüştük. Kendileri Galatasaray taraftarı olmalarına rağmen bize basket sahasını yenilememiz için destek vereceklerini söylediler. Halı saha bir gelir ama yatırımı yüksek bir olaydır. Basket bizim düşüncemize göre aile sporuna daha uygundur. Bu yüzden çok yönlü düşünerek basket sahasını aynı şekilde yenileyerek kullanmaya karar verdik.”

DERNEK SOSYAL YARDIMLARA DEVAM EDECEK

“Dernek eskiden maçlara bilet bulan yer olarak görülüyordu. Son yıllarda bu algıyı değiştirdik. KKTC Fenerbahçeliler derneği kulüp ile taraftarlar arasında bir köprüdür. Derneğimiz şu an Fenerbahçe Spor Kulübü içindeki en güçlü derneklerdendir. Biz birçok insanla işbirliği yapıyoruz. Yönetimde olup olmamaları sorun değildir. Dernek için herkes elini taşın altına koyuyor. Yaktığımız bir kıvılcım yangına dönüşüyor. Bunu da kullanarak sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Derneğimizde de son yıllarda sosyal yardımlar daha çok öne çıkmaya başladı. Örneğin bizim Can İbrahimoğlu anısına 1000 çocuk 1000 forma kampanyamız oldu. O kampanya çok ciddi ses getirdi. Forma verdiğimiz çocukların sevinçten donup kaldığını gördüm. Belki bizim o formayı almaya maddi gücümüz vardır ancak o formayı sadece hayalinde görebilen bir sürü çocuk mevcuttur ve o mutlulukları her şeye değerdi. Bu kampanyadan çok büyük haz duyduk. Hep birlikte başardığımız bir organizasyondu.

Bu sosyal yardımlardan sonra çocukları derneğimiz içine daha fazla katmak istedik. Parkı bu kadar gündemimize almamızın sebeplerinin başında da bu geliyor. Buraya geldiğimizde ilk olarak oyun parkını yeniledik. Parktaki bu oyun alanına da Can İbrahimoğlu’nun ismini verdik. İleride de sosyal yardım kampanyalarına devam edeceğiz. Basketbol sahasına da hem Kıbrıs’a hem de Fenerbahçe’nin tarihine damga vurmuş bir kişinin ismini vereceğiz.”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı