Albank, “Mobil Bankacılık” uygulamasında

Uygulamayla birçok bankacılık işlemi mobil telefonlardan artık kolaylıkla yapılabilecek.

14 Mayıs 2019 - 07:25

AlbankMobil, IOS ve Android tabanlı tüm mobil cihaz kullanıcıları için yeni yazılım teknolojileri ile geliştirerek, hizmete sunuldu. Sistem kurulurken, mobil ve internet bankacılığının güvenliğine özellikle dikkat edildi.

Albank Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Can, “Albank Mobil” olarak hizmete sunulan mobil bankacılık uygulamasının her sayfasının özel olarak tasarlandığını ve “Yüzde 100 mobil teknolojisiyle geliştirilmiş olduğunu ifade etti.

Can, günümüzde bankacılık ile teknolojinin birleştiğini, zaman ve hızın çok önem kazandığını belirtirken, mobil ve internet bankacılığının güvenliğine de ayrıca önem verdiklerini şu sözlerle dile getirdi:

 “Albank Önce Güven’ sloganımıza paralel olarak mobil bankacılığımızda da güvenliği en üst seviye çıkardık ve buna büyük önem veriyoruz. Türkiye Bankalar Birliği’nin hazırladığı 2018 Aralık verilerine rapora Türkiye’de dijital bankacılık müşteri sayısı 44 milyona ulaştığı. 42 milyon bireysel aktif kullanıcının yaklaşık 40 milyonu mobili tercih ediyor. Albank olarak bizde kurulduğumuz günden bugüne yatırımlarımız ağırlığının teknoloji tarafında olmasına gayret gösterdik. Kullandığımız ana bankacılık sistemi bu teknolojik gelişmelere ve çalışmalara olanak sağlamaktadır.”

Akıllı cep telefonu kullanıcılarının, Albank Mobil Bankacılık uygulamasını Apple Store veya Google Play Store’dan Albank Mobil yazarak indirebileceklerini belirten Şükrü Can, para transferinden mevduat işlemlerine, döviz işlemlerinden fatura ödemelerine, kredi işlemlerinden hesap bilgisi izlemeye kadar birçok bankacılık işlemini yapabileceklerini, Kredi kartı işlemleri için çalışmaların devam ettiği ve en kısa sürede uygulamaya alınacağını söyledi.

ÇizGir ve SMS ONAYLI GÜVENLİ GİRİŞ

Albank Mobil Bankacılığın kullanıcıya özel ÇizGir ve SMS onaylı güvenli giriş seçeneği sayesinde üst düzey bir güvenlik sağladığını kaydeden Can, Albank müşterilerinin bankacılık hizmetlerine ihtiyaçları olan her yerde ve her zaman hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabileceklerini anlattı.

Can’ın verdiği bilgiye göre “İnternet Bankacılığı Müşterileri”, Albank İnternet Bankacılığı bilgileriyle mobil bankacılık uygulaması kullanılabilecek, işlemlerini kolayca yapabilecekler. “İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılığı” ilk kez kullanacak müşteriler ise en yakın Albank Şubesini ziyaret ederek kullanıcı bilgilerini alabilecekler.

 

 

 

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı