Alayköy’de nihayet sporu düşünen çıktı

Kıbrıs Türk Futboluna önemli isimler ve spor adamı kazandıran Alayköy'de "Gençlik Spor" yaptığı organizasyonlar ve alt yapı çalışmaları ile dikkat çekiyor. 25 yıl aktif futbol hayatının ardından alt yapı antrenörlüğüne başlayan Ebuzer Ulaş, Alayköy'ün geleceğine resmen hayat veriyor.

17 Ağustos 2019 - 09:02

HABERCİ ÖZEL –

25 yıl aktif futbol hayatının ardından alt yapı antrenörlüğüne başlayan Ebuzer Ulaş, Alayköy’ün geleceğine resmen hayat veriyor.

Kıbrıs Türk Futboluna önemli isimler ve spor adamı kazandıran Alayköy’de Gençlik Spor yaptığı organizasyonlar ve alt yapı çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Alayköy’de futbola başlayıp uzun yıllar köy takımında oynayan Ebuzer Ulaş; köydeki bu canlanmada lokomotif görevi yapıyor.

Alayköy’ün yanı sıra Lefke, Aydoğan, Gaziköy, Girne Halk Evi ve Gönyeli gibi köklü ekiplerde ter döken Ulaş, bilgi ve deneyimini artık miniklere aktarıyor.

60’IN ÜZERİNDE MİNİK TOP PEŞİNDE

Futbolun emekçisi Ebuzer Ulaş 2016 yılında dört çocukla yola çıkıp Alayköy Gençlik Spor’un temellerini attı.

Kulübün 2017 yılında tescil edilmesiyle faaliyetlerinin hızlandığı Alayköy’de ilgi katlanarak artarken 5 yaştan 13 yaşa 60’ın üzerinde minik artık top peşinde koşuyor.

ÖZEV’İN YERİ AYRI

Bir çok turnuvaya katılıp başarılı sonuçlar alan Alayköy Gençlik Spor, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ÖZEV’le de çalışmalar yapıyor.

Organizasyonların tamamına ÖZEV’i de katan Alayköy “Tüm çocuklar özeldir” parolasıyla turnuvalar düzenliyor.

EN BÜYÜK DESTEK BELEDİYEDEN

Futbol emekçisi Ebuzer Ulaş, topluma ve futbola kazandıracağı her bireyin önemli olduğunu vurguladı.

Çalışmalarını bu yönde yaptıklarını belirten Ulaş, çocukların sadece yetenek  gelişimi değil karakterli birey olmaları için de çaba harcadıklarını söyledi.

En büyük destekçilerinin Alaköy Belediyesi olduğunu belirten Ebuzer Ulaş, köyün isminin güzel şeylerle de anılması için çaba harcayan Hulisi Manisoy’a teşekkür etti.

U12’DE BOY GÖSTERECEK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez organize edilen U12 Ligi’nde yer alacak olan Alayköy Gençlik Spor çalışmalarını bu hedefte sürdürüyor.

Ev sahipliği yaptığı Tahıl Festivali’nde Çetinkaya, Binatlı ve Beşiktaş’ın yer aldığı 2007-2008’lerde şampiyon olan Alayköy, Yenicami Decomar turnuvası ve hazırlık maçlarında da başarılı maçlar çıkardı.

Alayköy Gençlik Spor, KTFF U12 Ligi’nde  Değirmenlik, Cihangir ve Yılmazköy ile aynı grupta yer alıyor.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı