Akova Vuda dağıldı

1. Lig ekiplerinden Akova Vuda’da yaprak dökümü yaşanırken, başkan Cengiz Ozaner ile yönetici Aziz Azizoğlu’nun ayrılık kararları sonrasında teknik direktör Eralp Şerifoğlu ve ekibi de takımdan ayrılma kararı aldı.

1. Lig’de geçtiğimiz sezon sportif açıdan başarılı bir sezon geçiren ve play off oynayan Akova Vuda’da yaprak dökümü yaşanıyor.

Başkan Cengiz Ozaner’in ayrılık kararı sonrasında yıllardır yönetim kurullarında özveriyle çalışan ve adı bir ara başkan adaylığı için geçen Aziz Azizoğlu da yönetim kurullarında görev almayacağını açıkladı. Son olarak ise Akova’da görev yapmaya devam etme düşüncesinde olan teknik direktör Eralp Şerifoğlu ve ekibi de takımdan ayrılma kararı aldı.

Başkanı ve teknik direktörü kalmayan Akova’da başkan olması için camiadan baskı gören Sermen Vudalı’nın da sponsor bulunmaması halinde aday olmayacağı öğrenildi. Sermen Vudalı’nın da aday olmaması halinde ciddi bir krizin içerisine girecek olan Akova Vuda, kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

OZANER: LİGLERE DEVAM ETME DURUMUMUZ KALMADI

Akova Vuda Başkanı Cengiz Ozaner, yaptığı açıklama ile liglere katılma durumlarının kalmadığını açıkladı. Ozaner, şöyle konuştu:

“Gelinen noktada kulübe başkan adayı çıkmadığından dolayı liglere devam etme durumumuz kalmamıştır. Beni destekleyen yönetici arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ederim. Futbolcu arkadaşlara gideceği yeni takımlarında başarılar dilerim. Bu bir sezonluk zaman zarfında iyi yöneticilik özelliği göstermeye çalışmış olup kulübe sahip çıkmaya çalıştım. Bu suretle bana inanan ve destek veren herkese teşekkür ederim.”

ERALP ŞERİFOĞLU DA BIRAKTI

Tecrübeli teknik adam Eralp Şerifoğlu ise aldığı ayrılık kararını şu açıklamayla duyurdu:

“Akova Vuda Türk Çiftçiler Birliği futbol takımına iki sezondur ben ve antrenör arkadaşlarım sevgi ve istekle hizmet etmeye çalıştık. Kulübümüzde yeni sezonda da, her şartta görevime devam etme kararım ve isteğim vardı. Tarihinin en başarılı sezonun ardından beklenmedik şansız sıkıntıların yaşanması ve sorunların bugüne kadar aşılamaması sonucunda, çok üzülerek görevimden ayrılma kararı aldım. Verilen emeklerin, kulüpçülüğün, forma sevgisinin anlamını bilen birisi olarak; Başta başarının mimarı futbolcu kardeşlerime, birlikte çalıştığımız başkanlarım, tüm yöneticilerime, takımımızı her zaman destekleyen Akova’nın taraftarlarına, yemeklerimizi hazırlayan eşlere, annelerimize bizlere verdiğiniz destek sevgi ve güven için kalpten teşekkür ederim. İyi ki sizleri tanımışım. Hakkımız varsa helal olsun. Unutmayın: Başka Akova Vuda yok… Sevgiyle kalın…”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı